Prudnik24

Park miejski w Głubczycach zostanie wyremontowany

Park miejski w Głubczycach zostanie wyremontowany
10 stycznia
20:38 2017

To efekt programu „Ograniczenie antropopresji na różnorodność biologiczną, dziedzictwo kulturowe i historyczne – zrównoważony rozwój obszaru Gór Opawskich i Bramy Morawskiej”, którego liderem jest gmina Prudnik, a partnerami gminy Głuchołazy, Głubczyce, Kietrz i Branice oraz powiat głubczycki.

Rewitalzacja głubczyckiego parku to koszt 2,6 miliona złotych, z czego 2,2 mln zapewnia Unia Europejska. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

W Parku Miejskim powstaną m.in.: plac zabaw i miejsce na koncerty plenerowe. Plan przewiduje też remont alejek, montaż nowych ławeczek, pergoli na kwiaty i nowe nasadzenia. Odnowione zostaną też pomniki i fontanny. Jak informuje Nowa Trybuna Opolska będzie kolejny etap prac, po tych ubiegłorocznych, kiedy to zostały między innymi wykonane nowe nasadzenia drzew i krzewów, trawniki, uporządkowana została dotychczas rosnąca tam zieleń, odnowione zostały też zostać alejki spacerowe. Dodatkowo z kamieniołomu w Braciszowie przywieziono głaz pod obelisk poświęcony założycielowi parku. Wówczas środki na modernizację w wysokości prawie 800 tysięcy złotych pochodziły z budżetu gminy oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu.

Przypomnijmy, że Park Miejski rozciąga się w południowej części miasta, ze wschodu na zachód wzdłuż lewego brzegu rzeki Psiny. Założył go lekarz Josephowi Laufferowi, który w 1837 roku wystąpił z inicjatywą osuszenia bagien i budowy parku.

Za: Nowa Trybuna Opolska

Gazeta Prudnik24 – numer 181

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook