Prudnik24

Prudniczanka ratuje życie

Prudniczanka ratuje życie
Styczeń 11
21:28 2017

Nowa Trybuna Opolska opisuje historię Michaliny Janiszewskiej z Prudnika, która może uratować życie chorej na białaczkę kobiecie zamieszkującej Hiszpanię. Prudniczanka zdecydowała się zostać dawcą szpiku.

Do bazy danych prowadzonej przez fundację DKMS pani Michalina zgłosiła się dziewięć lat temu. Wówczas to pobrała z policzka wymaz. W sytuacji, gdy chory na raka krwi w jakinś kraju ma DNA zbieżne z kimś zarejestrowanym, wówczas fundacja kontaktuje się z potencjalnym dawcą. Właśnie taki telefon odebrała niedawno Michalina Janiszewska.

– Myślałam, że chcą tylko zaktualizować moje dane. Tymczasem przedstawiciel DKMS zapytał, czy chcę być dawcą? Bez wahania powiedziałam, że tak. To rodzice nauczyli mnie, że życie i miłość są najważniejsze. Nie przejdą obojętnie obok potrzebującego – cytuję dziewczynę NTO.

Prudniczanka przeszła już serię badań potwierdzających dobry stan jej zdrowia. W Gliwicach podłączono ją do specjalnej maszyny, która z jej krwi odseparowała komórki macierzyste. Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, zostały one wysłane do Hiszpanii, gdzie wszczepiono je chorej na białaczkę kobiecie. Dalej czytamy, że za 3 miesiące dawczyni dowie się o jej stanie. Za 2 lata będą mogły wymienić listy.

Za: Nowa Trybuna Opolska

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....