Prudnik24

Mieszkańcy stanowczo na „nie”

Mieszkańcy stanowczo na „nie”
Styczeń 14
15:47 2017

Blisko 600 podpisów zebrali mieszkańcy Nowego Świętowa, Wilamowic i Bodzanowa . To sprzeciw wobec planowanej budowie elektrociepłowni w zakładzie Malta Decor.

W wypełnionej po brzegi sali wiejskiej w Wilamowicach rozmawiano na temat planów zakładu Malta Decor. Firma planuje bowiem budowę elektrociepłowni na biomasę. Mieszkańcy jak już pisaliśmy wcześnie są temu przeciwni, a czwartkowe spotkanie tylko umocniło ich przekonania.

– Zakład dostał jasny przekaz od mieszkańców że nie chcą elektrociepłowni na tym terenie – relacjonuje portalowi glucholazyonline.com Wojciech Szelag, radny. – Malta twierdzi, że spełnia wszelkie normy związane z budową, ale przedstawiciele firmy przyjęli jasny przekaz od społeczeństwa i będą zastanawiać się nad jakąś alternatywą.

W podobnym nastroju wypowiada sie Szymon Pleszczak: – Mieszkańcy są zdecydowanie przeciwni – komentuje. – Jednak trzeba pamiętać że decyzję wydaje urząd na wniosek inwestora, a jeżeli ten spełnia wszystkie warunki i nie ma podstaw odmowy, to urząd wydaje taka decyzję. W przeciwnym razie może liczyć na zaskarżenie decyzji w związku z nieuzasadnionym sprzeciwem oraz zażądać w sądzie odszkodowania. Inwestor tłumaczył, że spełniać będą wszystkie normy dla tego rodzaju inwestycji, jednak mieszkańców nie przekonywał żaden argument.

– Czekamy jeszcze na decyzje RDOŚ, będzie ona po nowym roku – dodaje Wojciech Szeląg. Decydujący głos mają burmistrzowie i mam nadzieję że jest im bliżej do społeczeństwa niż do inwestora.

Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz zaznacza, ze nie wydano jeszcze żadnych decyzji: – Jeśli inwestycja budzi wątpliwości społeczne, można odmówić wydania decyzji albo wydać decyzję negatywną – powiedział. – Niewątpliwie spotkanie z mieszkańcami było bardzo ważne.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....