Prudnik24

Szpital z Białej w elicie!

Szpital z Białej w elicie!
Styczeń 18
23:45 2017

W ogólnopolskim rankingu szpitali niezabiegowych bialska placówka zajęła wysokie, siódme miejsce w Polsce. Wyprzedziła tym samym wiele renomowanych ośrodków leczenia w kraju.

Jak podała „Rzeczpospolita” w rankingu wzięło udział 226 szpitali na ponad tysiąc zaproszonych. Co ważne, te ujęte w rankingu placówki realizują aż 67 procent hospitalizacji w Polsce.

Uroczysta gala odbyła się w grudniu w Warszawie. Bialski szpital reprezentował dyrektor placówki dr Zdzisław Juszczyk oraz przełożona pielęgniarek Wanda Fassa.

– Czołowe miejsce szpitala w Białej w rankingu szpitali niezabiegowych nie jest dla mnie zaskoczeniem a raczej kolejnym potwierdzeniem znakomitej pracy dyrektora Juszczyka i całej załogi – komentuje dla Gazety Prudnik24 starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Konsekwentne budowanie przez lata marki placówki doskonale dbajacej o potrzeby pacjentów przynosi zatem kolejne efekty – dodaje.

Bialska lecznica swoją działalność w obecnej siedzibie przy ul. Moniuszki rozpoczęła w 1896 roku. Dyrektorem został dr Reichel.Do 1953 r. Szpital funkcjonował jak powiatowy. W latach 1953-1972 był samodzielnym szpitalem rejonowym, od 1972 do 1992 wchodził w skład ZOZ w Prudniku. W latach 1992 r. do 1998 r. funkcjonwał dziękiu opodatkowaniu się mieszkanców gminy i podlegał UMiG w Białej. Od 1.01.1999 Szpital jest Samodzielnym Publicznym Zakładem należącym do Starostwa Powiatowego w Prudniku. Od 2000 roku placówka posiada certyfikat jakości Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a od 2005 roku także certyfikaty jakości ISO 14001 i ISO 9001:2000 firmy Det Norske Veritas.

„Pomogać ludziom odzyskać zdrowie” – to dewiza szpitala, jaka widnieje na oficjalnej stronie internetowej jednostki.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....