Prudnik24

Szpital z Białej w elicie!

Szpital z Białej w elicie!
Styczeń 18
23:45 2017

W ogólnopolskim rankingu szpitali niezabiegowych bialska placówka zajęła wysokie, siódme miejsce w Polsce. Wyprzedziła tym samym wiele renomowanych ośrodków leczenia w kraju.

Jak podała „Rzeczpospolita” w rankingu wzięło udział 226 szpitali na ponad tysiąc zaproszonych. Co ważne, te ujęte w rankingu placówki realizują aż 67 procent hospitalizacji w Polsce.

Uroczysta gala odbyła się w grudniu w Warszawie. Bialski szpital reprezentował dyrektor placówki dr Zdzisław Juszczyk oraz przełożona pielęgniarek Wanda Fassa.

– Czołowe miejsce szpitala w Białej w rankingu szpitali niezabiegowych nie jest dla mnie zaskoczeniem a raczej kolejnym potwierdzeniem znakomitej pracy dyrektora Juszczyka i całej załogi – komentuje dla Gazety Prudnik24 starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Konsekwentne budowanie przez lata marki placówki doskonale dbajacej o potrzeby pacjentów przynosi zatem kolejne efekty – dodaje.

Bialska lecznica swoją działalność w obecnej siedzibie przy ul. Moniuszki rozpoczęła w 1896 roku. Dyrektorem został dr Reichel.Do 1953 r. Szpital funkcjonował jak powiatowy. W latach 1953-1972 był samodzielnym szpitalem rejonowym, od 1972 do 1992 wchodził w skład ZOZ w Prudniku. W latach 1992 r. do 1998 r. funkcjonwał dziękiu opodatkowaniu się mieszkanców gminy i podlegał UMiG w Białej. Od 1.01.1999 Szpital jest Samodzielnym Publicznym Zakładem należącym do Starostwa Powiatowego w Prudniku. Od 2000 roku placówka posiada certyfikat jakości Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a od 2005 roku także certyfikaty jakości ISO 14001 i ISO 9001:2000 firmy Det Norske Veritas.

„Pomogać ludziom odzyskać zdrowie” – to dewiza szpitala, jaka widnieje na oficjalnej stronie internetowej jednostki.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 113

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Dyrektor chyba sam potrzebuje już jednego z 60 łoży. Niech idzie na emeryturę a nie...

Czy rządzenie jednoosobowe , bez dyskusji i zbędnych pytań można nazwać dobrym rządzeniem ? Przepraszam...

Mniejszość nie kładzie kłód pod nogi -jedynie wstrzymała się od głosu. Zapraszam do obejrzenia na...

dobrze rządzi to chcą odwołać tak tylko w Polsce mniejszość rządziła tyle lat i nic...