Prudnik24

Ojciec usłyszał zarzuty

Ojciec usłyszał zarzuty
Luty 13
10:54 2017

Prokuratura Rejonowa w Prudniku jest przekonana, że ojciec Oliwiera mógł przyczynić się do jego śmierci. 33-letni mieszkaniec Głuchołaz usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci synka.

Do zdarzenia doszło w listopadzie w Głuchołazach. Do domu wezwano pogotowie. Ratownicy medyczni postanowili wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dziecko zostało przewiezione do WCM w Opolu, ale następnego dnia zmarło. Prokuratura wszczęła w sprawie śledztwo.

– Powodem zgonu było niedotlenienie – informuje prokurator Paweł Pasieka, zastępca prokuratora rejonowego w Prudniku. – Nie możemy na razie zdradzać szczegółów tej sytuacji. Nie możemy również powiedzieć czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dopiero w momencie kiedy będzie już gotowy akt oskarżenia. Mężczyzna przebywa obecnie w więzieniu, odbywa karę za przestępstwa przeciw mieniu.

Ojciec chłopczyka, 33-letni Dawid K., usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci swojego dziecka i narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia, w sytuacji gdy miał prawny obowiązek sprawowania nad nim opieki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Na tym nie koniec problemów rodziców. Matka chłopczyka – Izabela K. – została już oskarżona o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad obojgiem swoich dzieci. Sprawą zajął się również sąd rodzinny, który jeszcze przed tragicznym zdarzeniem w listopadzie rozpoczął procedurę wyszukania rodziny zastępczej dla obojga dzieci.

Matka Oliwiera jeszcze dwa miesiące temu apelowała za sprawa portalu do internautów „– Jak można wypisywać takie bzdury – mówiła portalowi glucholazyonline.com – Przecież to ja byłam przy tej sytuacji, to ja wiem jak to wszystko wyglądało. Mój synek przechodził ciężką chorobę. Leżał w łóżeczku , sprawdziłam czy wszystko jest w porządku, dziecko nie oddychało, natychmiast wezwałam pogotowie”

Rodzice Oliwiera nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....