Prudnik24

Ojciec usłyszał zarzuty

Ojciec usłyszał zarzuty
Luty 13
10:54 2017

Prokuratura Rejonowa w Prudniku jest przekonana, że ojciec Oliwiera mógł przyczynić się do jego śmierci. 33-letni mieszkaniec Głuchołaz usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci synka.

Do zdarzenia doszło w listopadzie w Głuchołazach. Do domu wezwano pogotowie. Ratownicy medyczni postanowili wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dziecko zostało przewiezione do WCM w Opolu, ale następnego dnia zmarło. Prokuratura wszczęła w sprawie śledztwo.

– Powodem zgonu było niedotlenienie – informuje prokurator Paweł Pasieka, zastępca prokuratora rejonowego w Prudniku. – Nie możemy na razie zdradzać szczegółów tej sytuacji. Nie możemy również powiedzieć czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dopiero w momencie kiedy będzie już gotowy akt oskarżenia. Mężczyzna przebywa obecnie w więzieniu, odbywa karę za przestępstwa przeciw mieniu.

Ojciec chłopczyka, 33-letni Dawid K., usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci swojego dziecka i narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia, w sytuacji gdy miał prawny obowiązek sprawowania nad nim opieki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Na tym nie koniec problemów rodziców. Matka chłopczyka – Izabela K. – została już oskarżona o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad obojgiem swoich dzieci. Sprawą zajął się również sąd rodzinny, który jeszcze przed tragicznym zdarzeniem w listopadzie rozpoczął procedurę wyszukania rodziny zastępczej dla obojga dzieci.

Matka Oliwiera jeszcze dwa miesiące temu apelowała za sprawa portalu do internautów „– Jak można wypisywać takie bzdury – mówiła portalowi glucholazyonline.com – Przecież to ja byłam przy tej sytuacji, to ja wiem jak to wszystko wyglądało. Mój synek przechodził ciężką chorobę. Leżał w łóżeczku , sprawdziłam czy wszystko jest w porządku, dziecko nie oddychało, natychmiast wezwałam pogotowie”

Rodzice Oliwiera nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...