Prudnik24

Znamy laureatów Głuchołaskich Kóz

Znamy laureatów Głuchołaskich Kóz
Luty 13
11:00 2017

Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz po raz 23 przyznało prestiżowe statuetki symbolizujące herb miasta. W tym nadesłano ponad dwadzieścia zgłoszeń do Głuchołaskiej Kozy i blisko dziesięć do Srebrnej Głuchołaskiej Kozy

dr Paweł Szymkowicz , prezes Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz zaznaczył na uroczystej gali, że głuchołaska nagroda jest najstarsza w regionie, a może i w Polsce. – Wymyślili ją ją Zdzisław Baran i Jacek Migała – wspominał. – Wówczas to towarzystwo zastanawiało się jak powinna wyglądać statuetka i tak doszło do wniosku, ze herb miasta jest najlepszym symbolem. To najstarsza nagroda przyznawana w naszym regionie. Dopiero po Głuchołaskich Koza był Nyski Tryton czy Wieża Woka. Towarzystwo nagrodziło już blisko osiemdziesiąt osób i instytucji.

W tym roku spośród ponad dwudziestu zgłoszeń kapituła postanowiła przyznać cztery wyróżnienia, które są jednocześnie nominacją do Głuchołaskich Kóz. Otrzymali je: Edmund Szłapka, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Lesie, Agnieszka Tomczyszyn – Harasymowicz, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. (Więcej o wyróżnionych na końcu tekstu)

Laureatem nagrody został CHROBRY BASKET GŁUCHOŁAZY

Jacek Kanarski, prezes klubu dziękował kapitule za statuetkę, a także osobom i instytucjom oraz sponsorom dzięki którym klub może działać i osiągać sukcesy. Tadeusz Widziszowski, trener drużyny przypominał o ogromnej pracy jaka zostało włożona w awans do I ligi. Pokreślił, ze Głuchołazy mają najlepszych kibiców w całej Polsce. Klub dziękował również za wsparcie władzą samorządowym.

Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz od trzech lat wręcza również statuetki Srebrnej Głuchołaskiej Kozy – Doszliśmy do wniosku, ze w mieście jest wiele instytucji, firm i osób, które nadal działają na rzecz rozwoju gminy. Stad Srebrne Głuchołaska Koza, a w przyszłości Złota – powiedział Paweł Szymkowicz. – Kapituła postanowiła przyznać dwie nominacje dla Głuchołaskich Zakładów Papierniczych oraz chóru Capricolium. Przedstawiciele GZP podkreślił, ze zakład zatrudnia kilkaset osób i jest przykładem udanej prywatyzacji pracowniczej. Dodał jednocześnie , ze firma w ubiegłym roku po raz pierwszy przekroczyła 200 mln złotych sprzedaży i rozwija się w dalszym ciągu.

Srebrną Głuchołaską Kozę otrzymał CHÓR CAPRICOLIUM

Adam Dziurowski, dyrygent chóru dziękował za wyróżnienie, wspomniał wszystkich tych, którzy lata temu założyli chór, a także tych, którzy go prowadzili. Zaznaczył, ze niewielkim mieście udało się zgromadzić młodzież, które powoduje, ze miasto staje się radośniejsze. Nawiązał w tym samym do Chrobrego Basket. Dziękował również władzom lokalnym oraz sponsorom.

Galę uświetniły występy głuchołaskich wokalistów i zespołów muzycznych. Zaśpiewali uczniowie gimnazjum: Dawid Klimas, Wiktoria Wojdyła, Sandra Wąsiel, a także zespół „Czerwony stolik” i „Wyjdzie w praniu”.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 121

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...

Dla takich tekstów lubie czytac ta strone...

Szanowny Panie, kopiuj-wklej, o którym Pan pisze, to efekt oficjalnej współpracy naszego portalu z glucholazyonline....