Prudnik24

Znamy laureatów Głuchołaskich Kóz

Znamy laureatów Głuchołaskich Kóz
Luty 13
11:00 2017

Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz po raz 23 przyznało prestiżowe statuetki symbolizujące herb miasta. W tym nadesłano ponad dwadzieścia zgłoszeń do Głuchołaskiej Kozy i blisko dziesięć do Srebrnej Głuchołaskiej Kozy

dr Paweł Szymkowicz , prezes Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz zaznaczył na uroczystej gali, że głuchołaska nagroda jest najstarsza w regionie, a może i w Polsce. – Wymyślili ją ją Zdzisław Baran i Jacek Migała – wspominał. – Wówczas to towarzystwo zastanawiało się jak powinna wyglądać statuetka i tak doszło do wniosku, ze herb miasta jest najlepszym symbolem. To najstarsza nagroda przyznawana w naszym regionie. Dopiero po Głuchołaskich Koza był Nyski Tryton czy Wieża Woka. Towarzystwo nagrodziło już blisko osiemdziesiąt osób i instytucji.

W tym roku spośród ponad dwudziestu zgłoszeń kapituła postanowiła przyznać cztery wyróżnienia, które są jednocześnie nominacją do Głuchołaskich Kóz. Otrzymali je: Edmund Szłapka, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Lesie, Agnieszka Tomczyszyn – Harasymowicz, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. (Więcej o wyróżnionych na końcu tekstu)

Laureatem nagrody został CHROBRY BASKET GŁUCHOŁAZY

Jacek Kanarski, prezes klubu dziękował kapitule za statuetkę, a także osobom i instytucjom oraz sponsorom dzięki którym klub może działać i osiągać sukcesy. Tadeusz Widziszowski, trener drużyny przypominał o ogromnej pracy jaka zostało włożona w awans do I ligi. Pokreślił, ze Głuchołazy mają najlepszych kibiców w całej Polsce. Klub dziękował również za wsparcie władzą samorządowym.

Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz od trzech lat wręcza również statuetki Srebrnej Głuchołaskiej Kozy – Doszliśmy do wniosku, ze w mieście jest wiele instytucji, firm i osób, które nadal działają na rzecz rozwoju gminy. Stad Srebrne Głuchołaska Koza, a w przyszłości Złota – powiedział Paweł Szymkowicz. – Kapituła postanowiła przyznać dwie nominacje dla Głuchołaskich Zakładów Papierniczych oraz chóru Capricolium. Przedstawiciele GZP podkreślił, ze zakład zatrudnia kilkaset osób i jest przykładem udanej prywatyzacji pracowniczej. Dodał jednocześnie , ze firma w ubiegłym roku po raz pierwszy przekroczyła 200 mln złotych sprzedaży i rozwija się w dalszym ciągu.

Srebrną Głuchołaską Kozę otrzymał CHÓR CAPRICOLIUM

Adam Dziurowski, dyrygent chóru dziękował za wyróżnienie, wspomniał wszystkich tych, którzy lata temu założyli chór, a także tych, którzy go prowadzili. Zaznaczył, ze niewielkim mieście udało się zgromadzić młodzież, które powoduje, ze miasto staje się radośniejsze. Nawiązał w tym samym do Chrobrego Basket. Dziękował również władzom lokalnym oraz sponsorom.

Galę uświetniły występy głuchołaskich wokalistów i zespołów muzycznych. Zaśpiewali uczniowie gimnazjum: Dawid Klimas, Wiktoria Wojdyła, Sandra Wąsiel, a także zespół „Czerwony stolik” i „Wyjdzie w praniu”.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....