Prudnik24

W Kietrzu powstanie żłobek

W Kietrzu powstanie żłobek
Luty 17
12:29 2017

W ramach pierwszego modułu rządowego programu Maluch plus 2017, Gmina Kietrz otrzyma na budowę żłobka samorządowego dofinansowanie w kwocie 639 tysięcy 800 złotych. Plany są ambitne i zakładają, że do końca roku powstanie miejsce opieki dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Inwestycja, która uzyskała dofinansowanie zakłada zaprojektowanie i wybudowanie żłobka w Kietrzu na 50 miejsc. Gmina Kietrz będzie partycypować w kosztach budowy, a wartość wkładu własnego wyniesie ok. 250 tysięcy złotych. Nieruchomość, na której planowana jest budowa, zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przy ulicy Głowackiego.

Planowane powstanie żłobka jest odpowiedzią na niezaspokojone przez lata potrzeby lokalnej społeczności, która pozbawiona była takiego miejsca. Celem przedsięwzięcia jest także poprawa jakości życia społecznego poprzez umożliwienie podjęcia aktywności zawodowej rodziców, uwzględniająca równocześnie zasady prawidłowego rozwoju dziecka. Budynek żłobka, który powstanie przy kietrzańskiej podstawówce ma być parterowy, niepodpiwniczony, zbudowany w technologii modułowej, a jego planowana powierzchnia użytkowa ma wynieść ok. 400 metrów kwadratowych.

Przewidywany termin uruchomienia placówki zaplanowano na styczeń 2018 roku.

– Tyle razy apelowaliśmy o cierpliwość. Została ona nagrodzona, a przed nami jeszcze kilka przygotowanych przedsięwzięć – mówi Krzysztof Łobos – burmistrz Kietrza.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...