Prudnik24

W Kietrzu powstanie żłobek

W Kietrzu powstanie żłobek
Luty 17
12:29 2017

W ramach pierwszego modułu rządowego programu Maluch plus 2017, Gmina Kietrz otrzyma na budowę żłobka samorządowego dofinansowanie w kwocie 639 tysięcy 800 złotych. Plany są ambitne i zakładają, że do końca roku powstanie miejsce opieki dla najmłodszych mieszkańców gminy.

Inwestycja, która uzyskała dofinansowanie zakłada zaprojektowanie i wybudowanie żłobka w Kietrzu na 50 miejsc. Gmina Kietrz będzie partycypować w kosztach budowy, a wartość wkładu własnego wyniesie ok. 250 tysięcy złotych. Nieruchomość, na której planowana jest budowa, zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, przy ulicy Głowackiego.

Planowane powstanie żłobka jest odpowiedzią na niezaspokojone przez lata potrzeby lokalnej społeczności, która pozbawiona była takiego miejsca. Celem przedsięwzięcia jest także poprawa jakości życia społecznego poprzez umożliwienie podjęcia aktywności zawodowej rodziców, uwzględniająca równocześnie zasady prawidłowego rozwoju dziecka. Budynek żłobka, który powstanie przy kietrzańskiej podstawówce ma być parterowy, niepodpiwniczony, zbudowany w technologii modułowej, a jego planowana powierzchnia użytkowa ma wynieść ok. 400 metrów kwadratowych.

Przewidywany termin uruchomienia placówki zaplanowano na styczeń 2018 roku.

– Tyle razy apelowaliśmy o cierpliwość. Została ona nagrodzona, a przed nami jeszcze kilka przygotowanych przedsięwzięć – mówi Krzysztof Łobos – burmistrz Kietrza.

Gazeta Prudnik24 – numer 121

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...

Dla takich tekstów lubie czytac ta strone...

Szanowny Panie, kopiuj-wklej, o którym Pan pisze, to efekt oficjalnej współpracy naszego portalu z glucholazyonline....