Prudnik24

Powiew świeżości w PTTK

Powiew świeżości w PTTK
Luty 18
14:44 2017

Nowe kierownictwo – to efekt zjazdu sprawozdawczo – wyborczego prudnickiego oddziału PTTK. Popularną organizację czekają zmiany w funkcjonowaniu.

Po dwudziestu pięciu latach prezesowania Józef Michalczewski postanowił nie kandydować w wyborach. Jak tłumaczył dla Nowej Trybyny Opolskiej – jest zmęczony i brak mu pomysłów. Na nowego prezesa wybrany został Grzegorz Polak, znany ze swoich turystycznych zamiłowań. Młody prudniczanin należy m.in. do grupy sympatyków marszów długodystansowych „Dzikusy z pogranicza”. Na wiceprezesów prudnickiego PTTK wybrano: Franciszka Dendewicza (dyrektor szkoły podstawowej w Szybowicach) i barbarę Drożdżowic (pracownica Prudnickiego Ośrodka Kultury). Sekretarzem została Halina Garczyńska, a skarbnikiem Jarosław Jasiczek.

PTTK to najprężniej działająca organizacja turystyczno – krajoznawcza w regionie. Rocznie organizuje ponad 70 imprez, ma 584 członków.

Siedzibą PTTK ma pozostać punkt przy ulicy Traugutta. Plany są takie, by odbywały się tam dyżury poszczególnych działaczy.

Grzegorz Polak dla Gazety Prudnik24

Wybierałem się na zjazd z myślą i nastawieniem, aby spróbować swoich sił w Zarządzie PTTK, moja kandydatura została przedstawiona w czasie zjazdu, w wyniku głosowania okazało się, że dostałem się do 9-cio osobowego Zarządu. Natomiast 7 lutego podczas zebrania Zarządu zostały wybrane władze oddziału (oczywiście wśród członków Zarządu). Nie ukrywam, że nie spodziewałem się iż padnie propozycja abym to właśnie ja pełnił funkcję Prezesa. Ostatecznie zgodziłem się, mając na uwadze dalsze funkcjonowanie oddziału PTTK w Prudniku. Bardzo liczę na pozostałych członków Zarządu, którzy posiadają nieporównywalnie większą wiedzę ode mnie, liczę na ich pomoc oraz wdrożenie mnie w działalność Oddziału. Jeśli chodzi o plany, to ciężko się jeszcze określić. Prawdą jest, że nie było jeszcze na tyle czasu, by o konkretnych pomysłach na działalność, pewne zmiany na pewno się pojawią. Jestem zdania, że nie należy wprowadzać drastycznych zmian w kalendarzu imprez, trzeba to robić stopniowo. Przede wszystkim kontynuować będziemy dwie flagowe imprezy, czyli Rajd Maluchów oraz Prudnicki Maraton Pieszy. W niedługim czasie przeprowadzimy się do nowej siedziby na ul. Traugutta, którą udostępniły nam władze miasta.

 

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 105

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...