Prudnik24

W Głuchołazach będzie monitoring i automatyczne szlabany

W Głuchołazach będzie monitoring i automatyczne szlabany
23 lutego
16:40 2017

PKP PLK wprowadza zmiany w infrastrukturze. Kamery i nowe rogatki pojawiły się w zdroju. – Zwiększamy poziom zabezpieczeń na liniach kolejowych. Wprowadzenie nowych rozwiązań nie łączy się ze zmianami liczby pracowników – zapewnia Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

W Głuchołazach w ubiegłym roku przeprowadzono prace modernizacyjne na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych, na linii nr 343 Głuchołazy – Mikulowice. Przejazdy zostały wyposażone w dodatkowe automatyczne urządzenia zabezpieczające, m.in. w nowe, świetlno – dźwiękowe sygnalizatory drogowe oraz urządzenia telewizji przemysłowej, zapewniające nie tylko bieżący monitoring ale także rejestrację obrazu na przejazdach.

Na jednym z przejazdów, w miejsce starych nowe rogatek, jeszcze z napędami mechanicznymi, zmontowano nowe z napędami elektrycznymi. – Dzięki monitoringowi, obsługa wszystkich, pięciu przejazdów, będzie możliwa z jednego posterunku, który dodatkowo został wyposażony w urządzenia radio-stopu, umożliwiające zatrzymanie pociągu w sytuacjach awaryjnych – dodaje Miroslaw Siemieniec. – Prace związane z instalacją nowych urządzeń zakończono w grudniu ubiegłego roku; obecnie przeprowadzamy ich testowanie.

PLK zapewnia, że nowe, dodatkowe urządzenia podniosą poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym. – Przy okazji przypominamy, szczególnie ze względu na zmieniające się zimowe warunki atmosferyczne, że przekraczanie torów kolejowych jest dopuszczalne wyłącznie w miejscach do tego przystosowanych i udostępnionych – tj. na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych – kończy Mirosław Siemieniec.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 186

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook