Prudnik24

W Głuchołazach będzie monitoring i automatyczne szlabany

W Głuchołazach będzie monitoring i automatyczne szlabany
Luty 23
16:40 2017

PKP PLK wprowadza zmiany w infrastrukturze. Kamery i nowe rogatki pojawiły się w zdroju. – Zwiększamy poziom zabezpieczeń na liniach kolejowych. Wprowadzenie nowych rozwiązań nie łączy się ze zmianami liczby pracowników – zapewnia Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

W Głuchołazach w ubiegłym roku przeprowadzono prace modernizacyjne na pięciu przejazdach kolejowo-drogowych, na linii nr 343 Głuchołazy – Mikulowice. Przejazdy zostały wyposażone w dodatkowe automatyczne urządzenia zabezpieczające, m.in. w nowe, świetlno – dźwiękowe sygnalizatory drogowe oraz urządzenia telewizji przemysłowej, zapewniające nie tylko bieżący monitoring ale także rejestrację obrazu na przejazdach.

Na jednym z przejazdów, w miejsce starych nowe rogatek, jeszcze z napędami mechanicznymi, zmontowano nowe z napędami elektrycznymi. – Dzięki monitoringowi, obsługa wszystkich, pięciu przejazdów, będzie możliwa z jednego posterunku, który dodatkowo został wyposażony w urządzenia radio-stopu, umożliwiające zatrzymanie pociągu w sytuacjach awaryjnych – dodaje Miroslaw Siemieniec. – Prace związane z instalacją nowych urządzeń zakończono w grudniu ubiegłego roku; obecnie przeprowadzamy ich testowanie.

PLK zapewnia, że nowe, dodatkowe urządzenia podniosą poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym. – Przy okazji przypominamy, szczególnie ze względu na zmieniające się zimowe warunki atmosferyczne, że przekraczanie torów kolejowych jest dopuszczalne wyłącznie w miejscach do tego przystosowanych i udostępnionych – tj. na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych – kończy Mirosław Siemieniec.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....