Prudnik24

Dwie podstawówki w Głuchołazach

Dwie podstawówki w Głuchołazach
Marzec 05
22:10 2017

Radni Głuchołazy odrzucili wniosek części radnych o utworzeniu trzeciej szkoły podstawowej w mieście. Wniosek radnego Jacka Wanickiego przepadł w glosowaniu. Poparło go 7 radnych, przeciw było 12, a 2 wstrzymało się od głosu. Z kolei za koncepcją burmistrza, czyli pozostania przy obecnym stanie głosowało 14 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się.

Jednocześnie burmistrz Głuchołaz poinformował, że nie zamyka drogi do utworzenia trzeciej podstawówki w następnych latach. To już inwencja dyrektorów placówek, czyli gimnazjów, które będą wygaszane. Zostaje status quo, ale z możliwością zmian w przyszłym roku.

-Decyzja radnych nas satysfakcjonuje – komentuje Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz. – Chociaż w uchwale nie ma wymienionych budynków w których będzie prowadzona nauka, to padła deklaracja ustna, ze wszystko pozostaje po staremu, łącznie z budynkiem filii szkoły numer 2. Rodzice dostana także deklaracje. Może się okazać, że któreś z obecnych gimnazjów będzie miało chętnych i będzie mogło utworzyć podstawówkę. Ale nie wcześniej niż w 2018 roku. Odkładamy też w związku z tym plany związane z domem opieki.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 105

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...