Prudnik24

Dwie podstawówki w Głuchołazach

Dwie podstawówki w Głuchołazach
Marzec 05
22:10 2017

Radni Głuchołazy odrzucili wniosek części radnych o utworzeniu trzeciej szkoły podstawowej w mieście. Wniosek radnego Jacka Wanickiego przepadł w glosowaniu. Poparło go 7 radnych, przeciw było 12, a 2 wstrzymało się od głosu. Z kolei za koncepcją burmistrza, czyli pozostania przy obecnym stanie głosowało 14 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się.

Jednocześnie burmistrz Głuchołaz poinformował, że nie zamyka drogi do utworzenia trzeciej podstawówki w następnych latach. To już inwencja dyrektorów placówek, czyli gimnazjów, które będą wygaszane. Zostaje status quo, ale z możliwością zmian w przyszłym roku.

-Decyzja radnych nas satysfakcjonuje – komentuje Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz. – Chociaż w uchwale nie ma wymienionych budynków w których będzie prowadzona nauka, to padła deklaracja ustna, ze wszystko pozostaje po staremu, łącznie z budynkiem filii szkoły numer 2. Rodzice dostana także deklaracje. Może się okazać, że któreś z obecnych gimnazjów będzie miało chętnych i będzie mogło utworzyć podstawówkę. Ale nie wcześniej niż w 2018 roku. Odkładamy też w związku z tym plany związane z domem opieki.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 132

Reklama

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook