Prudnik24

Dwie podstawówki w Głuchołazach

Dwie podstawówki w Głuchołazach
Marzec 05
22:10 2017

Radni Głuchołazy odrzucili wniosek części radnych o utworzeniu trzeciej szkoły podstawowej w mieście. Wniosek radnego Jacka Wanickiego przepadł w glosowaniu. Poparło go 7 radnych, przeciw było 12, a 2 wstrzymało się od głosu. Z kolei za koncepcją burmistrza, czyli pozostania przy obecnym stanie głosowało 14 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się.

Jednocześnie burmistrz Głuchołaz poinformował, że nie zamyka drogi do utworzenia trzeciej podstawówki w następnych latach. To już inwencja dyrektorów placówek, czyli gimnazjów, które będą wygaszane. Zostaje status quo, ale z możliwością zmian w przyszłym roku.

-Decyzja radnych nas satysfakcjonuje – komentuje Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz. – Chociaż w uchwale nie ma wymienionych budynków w których będzie prowadzona nauka, to padła deklaracja ustna, ze wszystko pozostaje po staremu, łącznie z budynkiem filii szkoły numer 2. Rodzice dostana także deklaracje. Może się okazać, że któreś z obecnych gimnazjów będzie miało chętnych i będzie mogło utworzyć podstawówkę. Ale nie wcześniej niż w 2018 roku. Odkładamy też w związku z tym plany związane z domem opieki.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....