Prudnik24

Dwie podstawówki w Głuchołazach

Dwie podstawówki w Głuchołazach
Marzec 05
22:10 2017

Radni Głuchołazy odrzucili wniosek części radnych o utworzeniu trzeciej szkoły podstawowej w mieście. Wniosek radnego Jacka Wanickiego przepadł w glosowaniu. Poparło go 7 radnych, przeciw było 12, a 2 wstrzymało się od głosu. Z kolei za koncepcją burmistrza, czyli pozostania przy obecnym stanie głosowało 14 radnych, 5 było przeciw, a 2 wstrzymało się.

Jednocześnie burmistrz Głuchołaz poinformował, że nie zamyka drogi do utworzenia trzeciej podstawówki w następnych latach. To już inwencja dyrektorów placówek, czyli gimnazjów, które będą wygaszane. Zostaje status quo, ale z możliwością zmian w przyszłym roku.

-Decyzja radnych nas satysfakcjonuje – komentuje Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz. – Chociaż w uchwale nie ma wymienionych budynków w których będzie prowadzona nauka, to padła deklaracja ustna, ze wszystko pozostaje po staremu, łącznie z budynkiem filii szkoły numer 2. Rodzice dostana także deklaracje. Może się okazać, że któreś z obecnych gimnazjów będzie miało chętnych i będzie mogło utworzyć podstawówkę. Ale nie wcześniej niż w 2018 roku. Odkładamy też w związku z tym plany związane z domem opieki.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 113

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Dyrektor chyba sam potrzebuje już jednego z 60 łoży. Niech idzie na emeryturę a nie...

Czy rządzenie jednoosobowe , bez dyskusji i zbędnych pytań można nazwać dobrym rządzeniem ? Przepraszam...

Mniejszość nie kładzie kłód pod nogi -jedynie wstrzymała się od głosu. Zapraszam do obejrzenia na...

dobrze rządzi to chcą odwołać tak tylko w Polsce mniejszość rządziła tyle lat i nic...