Prudnik24

Odnowiony dworzec coraz bliżej

Odnowiony dworzec coraz bliżej
Marzec 05
21:11 2017

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, powiat głubczycki złożył w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego wniosek o dofinansowanie prac modernizacyjnych dworca z Regionalnego Programu Operacyjnego. Chodzi o kwotę 2,5 miliona złotych. Środki mają pochodzić z Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że właścicielem głubczyckiego PKS-u jest powiat. Nowe (i nowoczesne) centrum przesiadkowe miałoby powstać w miejscu starego dworca autobusowego. Jak powiedziała dla Nowej Trybuny Opolskiej Anita Juchno wicestarosta głubczycki, wniosek o dofinanasowanie budowy jest na etapie oceny formalnej.

– Z pracami chcielibyśmy ruszyć jeszcze w tym roku i kontynuować je w przyszłym – informuje opolski dziennik Juchno.

Plac przy ulicy Dworcowej ma przejść prawdziwą metamorfozę. Znajdą się tu m.in. nowe perony dla wsiadających do autobusów, wiaty chroniące przed deszczem i wiatrem, dodatkowo wybudowany zostanie budynek socjalny z toaletami i poczekalnią oraz kasą biletową. W obiekcie powstanie też nowoczesny punkt informacji turystycznej, a także parkingi dla samochodów osobowych, parking rowerowy oraz niewielki teren zielony, by uatrakcyjnić okolicę.

Powiat chce też kupić dla głubczyckiego PKS-u trzy autobusy. – Mają być to nowe i ekologiczne wozy, tanie w eksploatacji – zaznacza w rozmowie z NTO Anita Juchno.

Gazeta Prudnik24 – numer 130

Reklama

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook