Prudnik24

Odnowiony dworzec coraz bliżej

Odnowiony dworzec coraz bliżej
Marzec 05
21:11 2017

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, powiat głubczycki złożył w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego wniosek o dofinansowanie prac modernizacyjnych dworca z Regionalnego Programu Operacyjnego. Chodzi o kwotę 2,5 miliona złotych. Środki mają pochodzić z Unii Europejskiej.

Przypomnijmy, że właścicielem głubczyckiego PKS-u jest powiat. Nowe (i nowoczesne) centrum przesiadkowe miałoby powstać w miejscu starego dworca autobusowego. Jak powiedziała dla Nowej Trybuny Opolskiej Anita Juchno wicestarosta głubczycki, wniosek o dofinanasowanie budowy jest na etapie oceny formalnej.

– Z pracami chcielibyśmy ruszyć jeszcze w tym roku i kontynuować je w przyszłym – informuje opolski dziennik Juchno.

Plac przy ulicy Dworcowej ma przejść prawdziwą metamorfozę. Znajdą się tu m.in. nowe perony dla wsiadających do autobusów, wiaty chroniące przed deszczem i wiatrem, dodatkowo wybudowany zostanie budynek socjalny z toaletami i poczekalnią oraz kasą biletową. W obiekcie powstanie też nowoczesny punkt informacji turystycznej, a także parkingi dla samochodów osobowych, parking rowerowy oraz niewielki teren zielony, by uatrakcyjnić okolicę.

Powiat chce też kupić dla głubczyckiego PKS-u trzy autobusy. – Mają być to nowe i ekologiczne wozy, tanie w eksploatacji – zaznacza w rozmowie z NTO Anita Juchno.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...