Prudnik24

Śródmieście odnowione już w przyszłym roku?

Śródmieście odnowione już w przyszłym roku?
Marzec 07
19:34 2017

Jeśli projekt spełni wymagane procedury, do końca września przyszłego roku zostanie przeprowadzona rewitalizacja kwartału ulic: Młyńska, Szkolna, Traugutta i Armii Krajowej. To diametralnie poprawi wygląd śródmieścia Prudnika.

Ustalenia są efektem styczniowego spotkania przedstawicieli gmin, którzy w Opolu dyskutowali o sposobie rozdysponowania przez samorządy kwoty 50 mln. zł. przeznaczonych na zadania rewitalizacyjne. Ustalono, że jeden samorząd będzie mógł złożyć jeden projekt w kwocie wsparcia do 5 mln. zł. i maksymalnym dofinansowaniem 65% kosztów inwestycji. W przypadku Prudnika przewidywany koszt prac ma wynieść ponad 7 mln.zł., co sprawia, że miasto skorzysta z możliwości ubiegania się o o środki. Umowy na dofinansowanie podpisane zostaną na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.

Wspomniany obszar należy do najbardziej zdegradowanego na terenie Prudnika, w którym dominuje przedwojenna zabudowa i zjawiska kryminogenne. W wyniku modernizacji tego terenu powstaną place zabaw i boiska, a budynki zostaną wyremontowane. Zwiększyć ma się też dostępność do domu dziennego pobytu i ośrodka pomocy społecznej.

Przyponijmy, że w sprawie inwestycji zostały w Prudniku przeprowadzone konsultacje społeczne.

Maciej Dobrzański

Za: www.opolskie.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 143

Reklama

Reklama

 

 

 

 

 

Reklamy

Facebook

perkins marine diesel 4108
  • Displacement L, 6. Marine engines from John Deere.
  • jpmarine.pl