Prudnik24

Śródmieście odnowione już w przyszłym roku?

Śródmieście odnowione już w przyszłym roku?
Marzec 07
19:34 2017

Jeśli projekt spełni wymagane procedury, do końca września przyszłego roku zostanie przeprowadzona rewitalizacja kwartału ulic: Młyńska, Szkolna, Traugutta i Armii Krajowej. To diametralnie poprawi wygląd śródmieścia Prudnika.

Ustalenia są efektem styczniowego spotkania przedstawicieli gmin, którzy w Opolu dyskutowali o sposobie rozdysponowania przez samorządy kwoty 50 mln. zł. przeznaczonych na zadania rewitalizacyjne. Ustalono, że jeden samorząd będzie mógł złożyć jeden projekt w kwocie wsparcia do 5 mln. zł. i maksymalnym dofinansowaniem 65% kosztów inwestycji. W przypadku Prudnika przewidywany koszt prac ma wynieść ponad 7 mln.zł., co sprawia, że miasto skorzysta z możliwości ubiegania się o o środki. Umowy na dofinansowanie podpisane zostaną na przełomie sierpnia i września bieżącego roku.

Wspomniany obszar należy do najbardziej zdegradowanego na terenie Prudnika, w którym dominuje przedwojenna zabudowa i zjawiska kryminogenne. W wyniku modernizacji tego terenu powstaną place zabaw i boiska, a budynki zostaną wyremontowane. Zwiększyć ma się też dostępność do domu dziennego pobytu i ośrodka pomocy społecznej.

Przyponijmy, że w sprawie inwestycji zostały w Prudniku przeprowadzone konsultacje społeczne.

Maciej Dobrzański

Za: www.opolskie.pl

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

  • kredyt bydgoszcz wrocław woj dolnośląskie zobacz listę firm w panoramie