Prudnik24

Plebiscyt „Człowiek roku” – znamy zwycięzców w powiecie

Plebiscyt „Człowiek roku” – znamy zwycięzców w powiecie
Marzec 12
16:44 2017

Znamy wyniki plebiscytu NTO „Człowiek roku” w powiecie prudnickim.

Kategorię „Samorządność i społeczność lokalna” z 275 głosami wygrał prezes stowarzyszenia „Prudniczanie” Jarosław Szóstka „nominowany za akcje społeczne stowarzyszenia – podsumowanie aktywności radnych oraz zbiórkę podpisów przeciwko podwyżkom opłat parkingowych”.
– Nie traktuję jako indywidualnego wyróżnienia, ale docenienie rocznej pracy całego Stowarzyszenia Prudniczanie. Pokazaliśmy, że nie posiadając przedstawicieli w radzie miejskiej czy powiatu, możemy skutecznie kontrolować samorząd oraz dbać o interesy mieszkańców gminy. Wygrana w plebiscycie jest tym okazalsza, że w pokonanym polu został burmistrz Franciszek Fejdych. Chciałem podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się oddać głos na mnie i Stowarzyszenie Prudniczanie – powiedział nam laureat.

Waldemar Jocher zwyciężył w kategorii „Kultura” zdobywając 150 głosów czytelników gazety. Nominowano go za osiągnięcia twórcze w poezji, m.in. nagrodę „Otoczaka” za najlepszą książkę poetycką w 2016 roku”. Z kolei Marzanna Zawadzka Ciępka, pedagog szkolny w ZSR Prudnik, nominowana za organizację w Prudniku ogólnopolskiego zjazdu laureatów konkursu młodzieżowego Ośmiu Wspaniałych, odniosła sukces w kategorii: „Działalność społeczna i charytatywna”, z 65 głosami. Kategorię „Biznes” wygrał Eryk Hoppe, prezes Zrzeszenia Producentów Rolnych Gminy Biała, nominowany za inicjowanie współpracy producentów trzody chlewnej.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii mają szansę na wygranie wojewódzkiego szczebla konkursu. Wyniki 17 marca.

Na fotografii Jarosław Szóstka, zwycięzca w kategorii:  „Samorządność i społeczność lokalna”

Gazeta Prudnik24 – numer 130

Reklama

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook