Prudnik24

Powstał film o Eryku Murlowskim

Powstał film o Eryku Murlowskim
Marzec 13
13:26 2017

Film o wybitnym mieszkańcu Chrzelic postanowili stworzyć dziennikarz (i nasz felietonista) Bartosz Sadliński oraz Piotr Kołek – przewodnik po zamku w Mosznej i youtuber.

Pierwszy z nich zajął się warstwą tekstową, drugi wykonał montaż. Produkcja trwa ponad kwadrans i stanowi kompedium wiedzy o Eryku Murlowskim, skupiając się w zasadzie na wszystkich aspektach jego działalności – monocyklingu (był jednym z największych w Polsce propagatorów tego sportu w Polsce), sztukach walki, historii lokalnej oraz zgłębianiu drzewa genealogicznego swojego rodu. Film ogląda się dobrze – w tle napisów pojawiają się zdjęcia chrzeliczanina, reprodukcje artykułów opisujących jego działalność, mamy też momenty z nagranym głosem Murlowskiego oraz fragment przedstawiający go podczas pokazu sztuk walki.

Spotkanie promujące film miało miejsce w niedzielę 5 marca w chrzelickim Wiejskim Centrum Integracji i przyniosło wiele wzruszeń. Przybyli m.in.: żona i syn Eryka Murlowskiego. Autorzy filmu podkreślali, że w ten sposób chcieli oddać hołd tej wybitnej lokalnej postaci, która konsekwentnie realizowała swoje zainteresowania, mogąc być przykładem dla innych. Można było też nabyć książkę pod redakcją Bartosza Sadlińskiego – „Przejście do historii” będącą zbiorem artykułów historycznych Murlowskiego. Dziennikarz nosi się też z zamiarem napisania obszernej biografii mieszkańca Chrzelic. To jednak melodia przyszłości.

Film można oglądnąć na youtubie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=GY3SQwmYgmU. Zachęcamy.

Gazeta Prudnik24 – numer 121

Reklama

Reklama

ReklamyFacebook

Komentarze

Starostwo informuje w internecie a oznakowania brak. 14.11.2017 większość kierowców musiała zawracać spod wiaduktu...

Dla takich tekstów lubie czytac ten portal...

Dla takich tekstów lubie czytac ta strone...

Szanowny Panie, kopiuj-wklej, o którym Pan pisze, to efekt oficjalnej współpracy naszego portalu z glucholazyonline....