Prudnik24

Powstał film o Eryku Murlowskim

Powstał film o Eryku Murlowskim
Marzec 13
13:26 2017

Film o wybitnym mieszkańcu Chrzelic postanowili stworzyć dziennikarz (i nasz felietonista) Bartosz Sadliński oraz Piotr Kołek – przewodnik po zamku w Mosznej i youtuber.

Pierwszy z nich zajął się warstwą tekstową, drugi wykonał montaż. Produkcja trwa ponad kwadrans i stanowi kompedium wiedzy o Eryku Murlowskim, skupiając się w zasadzie na wszystkich aspektach jego działalności – monocyklingu (był jednym z największych w Polsce propagatorów tego sportu w Polsce), sztukach walki, historii lokalnej oraz zgłębianiu drzewa genealogicznego swojego rodu. Film ogląda się dobrze – w tle napisów pojawiają się zdjęcia chrzeliczanina, reprodukcje artykułów opisujących jego działalność, mamy też momenty z nagranym głosem Murlowskiego oraz fragment przedstawiający go podczas pokazu sztuk walki.

Spotkanie promujące film miało miejsce w niedzielę 5 marca w chrzelickim Wiejskim Centrum Integracji i przyniosło wiele wzruszeń. Przybyli m.in.: żona i syn Eryka Murlowskiego. Autorzy filmu podkreślali, że w ten sposób chcieli oddać hołd tej wybitnej lokalnej postaci, która konsekwentnie realizowała swoje zainteresowania, mogąc być przykładem dla innych. Można było też nabyć książkę pod redakcją Bartosza Sadlińskiego – „Przejście do historii” będącą zbiorem artykułów historycznych Murlowskiego. Dziennikarz nosi się też z zamiarem napisania obszernej biografii mieszkańca Chrzelic. To jednak melodia przyszłości.

Film można oglądnąć na youtubie pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=GY3SQwmYgmU. Zachęcamy.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....