Prudnik24

W Lubrzy znów skorzystasz z porady lekarza

W Lubrzy znów skorzystasz z porady lekarza
Marzec 19
13:27 2017

Niedawno informowaliśmy o problemach mieszkańców Lubrzy z dostępem do lekarza na terenie tamtejszej gminy. Jak się dowiedzieliśmy, sprawa znalazła pozytywne rozwiązanie.

Problem z dostępem do lekarza rozpoczął się w gminie Lubrza w styczniu, kiedy to prudnicki „Medikus” złożył wypowiedzienie umowy najmu lubrzańskiego lokalu. Prezes firmy – Elżbieta Romaniuk tłumaczyła tą decyzję trudną sytuacją kadrową, co spotkało się z krytyką wójta Lubrzy Mariusza Kozaczka. „Widocznie lekarze mają za dobrze i nie chcą iść na wieś” – komentował sytuację na łamach Nowej Trybuny Opolskiej samorządowiec.

Na wysłane przez lubrzański magistrat do różnych zakładów opieki zdrowotej pisma zareagowała „Optima”, która wyriaziła chęć podjęcia się leczenia pacjentów na terenie gminy. Sam budynek natomiast zmodernizowano, unowocześniając wyposażenie i podłączając internet.

Nie zmieni się termin otwarcia przychodzi – będzie, to, jak dotychczas, środa w godzinach 8:30-13. W placówce przyjmuje doktor Janina Okrągły. Dodatkowo pacjenci mogą korzystać również z ośrodka w Dytmarowie, który położony jest najbliżej Lubrzy.

„Optima” przypomina, że w celu skorzystania z poardy lekarskiej nalezy wypełnić na miejscu deklarację wyboru lekarza.

– Znów będziemy tu żyli jak ludzie – komentuje dla naszej gazety Pan Stanisław, mieszkaniec Lubrzy. – Dla tych którzy nie mają jak dojechać do Prudnika, to wspaniałe rozwiązanie – dodaje.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....