Prudnik24

Środki MSWiA wspomogą Kietrz w odbudowie zniszczeń

Środki MSWiA wspomogą Kietrz w odbudowie zniszczeń
Marzec 20
16:09 2017

Pod koniec lipca ubiegłego roku przez Kietrz przeszły gwałtowne nawałnice, które wyrządziły liczne straty. Dzięki staraniom kietrzańskiego magistratu minister Mariusz Błaszczak przyznał środki finansowe, które pomogą w odbudowie zniszczonych dróg.

Powołana przez burmistrza Kietrza Krzysztofa Łobosa komisja ustaliła, że straty powstałe w wyniku burz i gwałtownych opadów wyniosły 913 055,02 złotych. Po ich oszacowaniu władze gminy zwróciły się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o pomoc finansową i przyznanie dotacji celowej na dofinansowanie zadań związanych z remontem i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. W odpowiedzi ministerstwo przekazało na odbudowę gminnych traktów 501 600,00 złotych.

– To kolejna dobra wiadomość, która dotarła do naszej gminy – mówi na łamach strony kietrz.pl burmistrz Krzysztof Łobos. – Minister Mariusz Błaszczak w imieniu Rządu RP wesprze nas w usuwaniu skutków kataklizmu, jaki nawiedził w zeszłym roku gminę, zwłaszcza Pilszcz i Rozumice. Podjęte przez nas natychmiastowe działania, poinformowanie wojewody i ścisła współpraca z komisjami przyniosły efekty. W wielu przypadkach musimy naprawiać wieloletnie zaniedbania, ale mam nadzieję, że takich przypadków będzie coraz mniej – dodaje szef gminy. – Dziękuję Panu Wojewodzie Opolskiemu Adrianowi Czubakowi za wsparcie, a Panu Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi za decyzję – kończy.

Za: www.kietrz.pl

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 109

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...

No mattter if sme one searches fⲟr his requiired tҺing, therefoге he/she needs to be...

Ja czekam ponad rok na decyzje z rops w Opolu wiec nie jestema przekonana co...

ale kupa, nic wartościowego co faktycznie coś może wnieść i poprawić sytuację w mieście...