Prudnik24

Środki MSWiA wspomogą Kietrz w odbudowie zniszczeń

Środki MSWiA wspomogą Kietrz w odbudowie zniszczeń
Marzec 20
16:09 2017

Pod koniec lipca ubiegłego roku przez Kietrz przeszły gwałtowne nawałnice, które wyrządziły liczne straty. Dzięki staraniom kietrzańskiego magistratu minister Mariusz Błaszczak przyznał środki finansowe, które pomogą w odbudowie zniszczonych dróg.

Powołana przez burmistrza Kietrza Krzysztofa Łobosa komisja ustaliła, że straty powstałe w wyniku burz i gwałtownych opadów wyniosły 913 055,02 złotych. Po ich oszacowaniu władze gminy zwróciły się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o pomoc finansową i przyznanie dotacji celowej na dofinansowanie zadań związanych z remontem i odbudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej. W odpowiedzi ministerstwo przekazało na odbudowę gminnych traktów 501 600,00 złotych.

– To kolejna dobra wiadomość, która dotarła do naszej gminy – mówi na łamach strony kietrz.pl burmistrz Krzysztof Łobos. – Minister Mariusz Błaszczak w imieniu Rządu RP wesprze nas w usuwaniu skutków kataklizmu, jaki nawiedził w zeszłym roku gminę, zwłaszcza Pilszcz i Rozumice. Podjęte przez nas natychmiastowe działania, poinformowanie wojewody i ścisła współpraca z komisjami przyniosły efekty. W wielu przypadkach musimy naprawiać wieloletnie zaniedbania, ale mam nadzieję, że takich przypadków będzie coraz mniej – dodaje szef gminy. – Dziękuję Panu Wojewodzie Opolskiemu Adrianowi Czubakowi za wsparcie, a Panu Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi za decyzję – kończy.

Za: www.kietrz.pl

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....