Prudnik24

Gdzie ma być kryty basen?

Gdzie ma być kryty basen?
Marzec 21
20:50 2017

Z tym pytaniem już wkrótce do mieszkańców gminy zwrócą się władze samorządowe Głuchołaz. Są dwie lokalizacje, które są brane pod uwagę.

Na dniach ruszy ankieta – opowiada Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz. – Szczegóły są jeszcze dopracowywane. Nie będą to konsultacje społeczne, tak jak było to w przypadku kąpieliska.

Wytypowano dwie lokalizacje. Pierwsza to teren przy obecnym targowisku miejskim, druga to teren przy drodze wojewódzkiej w kierunku Zlatych Hor, za dawną bursą szkoły zawodowej:

Ta pierwsza lokalizacja wydaje się być korzystniejsza – argumentuje Roman Sambor. – Targowisko przy ul. Moniuszki jest obecnie niewielkie. 1/3 tego terenu jest wystarczająca dla handlu. Chcemy przesunąć stragany, wejście planujemy od ul. Sikorskiego. Sama pływalnia powstałaby w sąsiedztwie orlika i liceum. Jest parking, na miejscu obsługa ośrodka sportu i rekreacji, do tego bezpłatna komunikacja miejska. To obiektywnie patrząc najlepsza lokalizacja. W drugim przypadku mamy 1,5 ha terenu, ale tam trzeba budować infrastrukturę od początku.

Jak dowiedział się portal glucholazyonline.com rozważano także trzecia lokalizację w pobliżu obecnego gimnazjum numer 1, na osiedlu Koszyka, ale tam pływalnia mogłaby się nie zmieścić.

Do końca roku chcemy mieć gotowa dokumentację z pozwoleniem na budowę – dodaje Roman Sambor. – Zimą planujemy ogłosić przetarg, budowa powinna ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Potrwa blisko rok, więc niestety po wyborach – żartuje Roman Sambor.

Nie wiadomo jeszcze w szczegółach jak miałby wyglądać kryty basen, to temat do dyskusji, pewne jest, ze w obiekcie ma być basen o długości 25 metrów.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 126

Reklama

 

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

az glowa boli od tych glupot.tak ciezko wynajac most tymczasowy?w niemczech,holandii stawiaja taki przez noc...

j23

a burmistrz w końcu niech znajdzie pieniądze na drogę i chodnik koło zespołu szkół na...

cieszę się bardzo nareszcie ktoś pomyślał o przeciętnym człowieku......

Rak

Prudnik też aspirując do miasta turystycznego powinien taka tężnie postawić, w rejonie Klasztorku. Pięknie uzupełnialiby...

podstawowy kurs niemieckiego
  • poszukujesz kursu podstawy niemieckiego to nie problem przygotowaliśmy dla was kurs języka lekcja podstawowe zwroty i słówka
  • prawolingo.pl