Prudnik24

Gdzie ma być kryty basen?

Gdzie ma być kryty basen?
Marzec 21
20:50 2017

Z tym pytaniem już wkrótce do mieszkańców gminy zwrócą się władze samorządowe Głuchołaz. Są dwie lokalizacje, które są brane pod uwagę.

Na dniach ruszy ankieta – opowiada Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz. – Szczegóły są jeszcze dopracowywane. Nie będą to konsultacje społeczne, tak jak było to w przypadku kąpieliska.

Wytypowano dwie lokalizacje. Pierwsza to teren przy obecnym targowisku miejskim, druga to teren przy drodze wojewódzkiej w kierunku Zlatych Hor, za dawną bursą szkoły zawodowej:

Ta pierwsza lokalizacja wydaje się być korzystniejsza – argumentuje Roman Sambor. – Targowisko przy ul. Moniuszki jest obecnie niewielkie. 1/3 tego terenu jest wystarczająca dla handlu. Chcemy przesunąć stragany, wejście planujemy od ul. Sikorskiego. Sama pływalnia powstałaby w sąsiedztwie orlika i liceum. Jest parking, na miejscu obsługa ośrodka sportu i rekreacji, do tego bezpłatna komunikacja miejska. To obiektywnie patrząc najlepsza lokalizacja. W drugim przypadku mamy 1,5 ha terenu, ale tam trzeba budować infrastrukturę od początku.

Jak dowiedział się portal glucholazyonline.com rozważano także trzecia lokalizację w pobliżu obecnego gimnazjum numer 1, na osiedlu Koszyka, ale tam pływalnia mogłaby się nie zmieścić.

Do końca roku chcemy mieć gotowa dokumentację z pozwoleniem na budowę – dodaje Roman Sambor. – Zimą planujemy ogłosić przetarg, budowa powinna ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Potrwa blisko rok, więc niestety po wyborach – żartuje Roman Sambor.

Nie wiadomo jeszcze w szczegółach jak miałby wyglądać kryty basen, to temat do dyskusji, pewne jest, ze w obiekcie ma być basen o długości 25 metrów.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

podstawowy kurs niemieckiego
  • poszukujesz kursu podstawy niemieckiego to nie problem przygotowaliśmy dla was kurs języka lekcja podstawowe zwroty i słówka
  • prawolingo.pl