Prudnik24

Złodzieje ukradli 28 uli z głubczyckich pasiek

Złodzieje ukradli 28 uli z głubczyckich pasiek
Marzec 25
15:37 2017

Były to ule z całymi rodzinami pszczół. Do kradzieży doszło w miniony weekend. Policja poszukuje sprawców. Do kradzieży doszło w dwóch pasiekach.

Pszczelarze oszacowali straty na ponad 20 tysięcy złotych.

Pierwsza z okradzionych pasiek znajduje się między Klisinem, a Pomorzowicami, druga nieopodal Milic.

Jak powiedział na antenie Radia Opole Marek Domolewski, prezes koła pszczelarzy w Racławicach Śląskich, kóremu skradziono 21 uli, do kradzieży doszło w nocy. Straty na ulach i pszczołach to według niego około 13 tysięcy złotych, nie licząc wosku i miodu.

Z kolei siedem uli skradziono Agacie Lubak, wiceprezes tego koła pszczelarskiego. Podejrzewa ona, że kradzieży dopuścił się jakiś inny pszczelarz.

– No na pewno był to pszczelarz. Podejrzewam, że jest to odwet na to, że w tym roku bardzo dużo pszczół poginęło pszczelarzom. Szukają pasiek gdzie pszczoły przeżyły i je zabierają. Drugą opcję widzę jeszcze taką, że robią to osoby, które dostają zlecenia na takie kradzieże – wyraziła swoją opinię na antenie rozgłośni Lubak.

Marek Domolewski zapowiada nagrodę dla osoby, która pomoże ustalić sprawcę tych zdarzeń.

– Wszystkie ule, które są poza posesją ogrodzoną np. pod lasem lub na łące trzeba przewieźć jak najbliżej swojej posesji, wtedy mamy pewność, ze nasze pszczoły będą bezpieczne – podpowiada Jarosław Gerczak, pszczelarz z Moszczanki, który poinformował naszą redakcję o wydarzeniach.

Do tematu powrócimy.

 

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....