Prudnik24

Będzie siedział!

Będzie siedział!
Kwiecień 13
19:18 2017

Krzysztof M. , który terroryzował mieszkańców bloku przy Kraszewskiego został tymczasowo aresztowany. Sąd skazał go także na karę więzienia. Ale wyrok nie jest prawomocny. Może być apelacja. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą przynajmniej na 3 miesiące.

Krzysztof M. został oskarżony o kilka czynów. W dniu 20 sierpnia 2016r w Głuchołazach poprzez szarpanie za umundurowanie naruszył nietykalność cielesną pełniącego służbę umundurowanego funkcjonariusza Komisariatu Policji w Głuchołazach powodując u niego obrażenia ciała, m.in. skręcenia kręgosłupa, stłuczenia okolicy barku i biodra.

W tym samym miejscu i czasie używając słów powszechnie uznanych za obelżywe znieważył umundurowanych funkcjonariuszy policji podczas i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych związanych z podjęciem interwencji wobec Krzysztofa M.

W dniu 7 września 2016 r w Głuchołazach grożąc pobiciem funkcjonariuszowi publicznemu – pracownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuchołazach zmuszał ją do poświadczenia nieprawdy, podczas i w związku z wykonywaniem przez nią czynności służbowej w postaci przeprowadzania wywiadu środowiskowego w rodzinie Krzysztofa M. używając słów powszechnie uznanych za obelżywe znieważył funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z wykonywaniem przez nią czynności służbowej

W dniu 27 września 2016r w Głuchołazach groził wysadzeniem budynku mieszkalnego wraz z mieszkańcami powodując u sąsiadów uzasadnioną obawę, iż groźba ta zostanie spełniona

Sąd Rejonowy w Prudniku uznał oskarżonego Krzysztofa M. za winnego tego, że działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim, w dniu 20 sierpnia 2016r naruszył nietykalność cielesną pełniącego służbę umundurowanego funkcjonariusza Komisariatu Policji w Głuchołazach. Wymierzył mu za to karę dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności;

Uznał oskarżonego za winnego tego, że działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim wielokrotnie znieważył umundurowanych funkcjonariuszy policji. Są wymierzył mu karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności, podobnie za oskarżenie związane z pracownikiem OPS.

Sąd uznał oskarżonego za winnego tego, że działając umyślnie z zamiarem bezpośrednim, chcąc sprowadzić zdarzenie, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób w tym mieszkańcom kamienicy, funkcjonariuszom policji, strażakom oraz ratownikom medycznym a także mieniu w wielkich rozmiarach tj. wielorodzinnemu budynkowi położonemu w Głuchołazach przy ul. Kraszewskiego mające postać eksplozji gazu, poprzez wielokrotne, w tym o dużym ciśnieniu, wypuszczanie gazu z butli gazowej i próbowaniu go podpalenia zapalniczką oraz grożeniu wysadzeniem kamienicy. Wymierzył mu za to karę dwóch lat pozbawienia wolności;

Sąd wymierzył mu łączną karę dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Na rzecz jednego z funkcjonariuszy zasądził kwotę tysiąca złotych nawiązki.

Sąd zadecydował także o tymczasowym aresztowaniu Krzysztofa M. W uzasadnieniu podkreślając, że okoliczności tegoż czynu (usiłowanie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach – usiłowanie wysadzenia kamienicy poprzez doprowadzenie do eksplozji gazu, sposób zachowania się w trakcie zdarzenia jak również po tym zdarzeniu – bardzo agresywne) – zdaniem sądu – zachodzi uzasadniona obawa, że oskarżony w warunkach wolnościowych popełni nowe ciężkie przestępstwo tj. poważne przestępstwo przeciwko życiu, zdrowiu lub bezpieczeństwu powszechnemu. Tym bardziej, że oskarżonemu zarzucono i przypisano zachowania polegające także na artykułowaniu istotnych gróźb karalnych. Biorąc pod uwagę wysokość orzeczonej nieprawomocnie kary łącznej pozbawienia wolności sąd uznał, że tymczasowe aresztowanie winno zostać orzeczone na okres 3 miesięcy.

Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżony można odwołać się do sądu okręgowego.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....