Prudnik24

Tylko jedno zabójstwo i żadnych gwałtów

Tylko jedno zabójstwo i żadnych gwałtów
Kwiecień 20
15:02 2017

Podczas obrad marcowej sesji Rady Powiatu Prudnickiego radni powiatowi przyjęli sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku ze swojej działalności oraz informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego Powiatu Prudnickiego za 2016 rok.

W zestawieniu znalazł się szereg interesujacych informacji z zakresu kryminalno-drogowego i nie tylko, które mogą dawać obraz tego obsazru. Nienajgorzysz – nadmieńmy. Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych prezes TBS, a jednocześnie rajca powiatowy Mirosław Czupkiewicz wyszczególnił te ifnormacje, czym będziemy się tu posiłkować

Wszczętych zostało 910 postępowań, w trakcie których stwierdzono 1114 przestępstw. Największa skuteczność dotyczyła ścigania sprawców przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, rozbojów i wymuszeń oraz narkotykowych.

Na terenie powiatu doszło do jednego zabójstwa, nie odnotowano natomiast zgwałceń. Uległa zmniejszeniu ilość kradzieży cudzego mienia i stwierdzono 116 takich przypadków (120 w 2015 r.). Wykrywalność 45,63% ( średnia w województwie 31,89%). Zmniejszyła się ilość rozbojów, kradzieży rozbójniczych i wymuszeń. Stwierdzono 7 takich przypadków ze 100% wykryciem sprawców. Zatrzymano również 94 nietrzeźwych kierowców. Doszło do 20 wypadków drogowych, w których zginęło 9 osób. Odnotowano również 339 kolizji drogowych. Za wykroczenia w ruchu drogowym wystawiono 8800 mandatów karnych, w181 przypadkach skierowano wnioski do sądu karnego i zastosowano również 1026 pouczeń.

Analiza powyższych danych pokazuje, że powiat prudnicki już kolejny rok należy do najbezpieczniejszych na Opolszczyźnie.

(m)

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 107

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Złodziej teraz szuka wielu sposobów jak zarobić na życie więc wziął się za nietypowe działanie,...

dzień przed zakończeniem głosowanie-16 głosów, dzień zakończenia 275. Przypadek? Pf.Chłopcy koniecznie chcą skakać wyżej d&*%y....

Wygląda na to, że po prawej stronie jest ul Armii Krajowej, po lewej Szkolna, u...

Czego jest ten plan na zdjęciu? Coś nie kojarzę z planu żadnego miejsca w Prudniku,...