Prudnik24

Targi pracy już po raz dziewiąty

Targi pracy już po raz dziewiąty
Maj 12
12:17 2017

Tegoroczne prudnickie Transgraniczne Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości „Nauka – Praca – Kariera” odbyły się pod koniec kwietnia i zgromadziły liczne grono wystawców, w tym. m.in. szkoły zawodowe i uczelnie wyższe, instytucje  szkoleniowe, jak i pracodawców.

Tradycyjnie, wzorem lat poprzednich, impreza miała miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Również jej formuła nie uległa zmianie. Organizatorami wydarzenia byli: Powiatowy Urząd Pracy w Prudniku i Powiat Prudnicki. Dyrektor PUP w Prudniku, Grażyna Klimko, witając uczestników targów przypomniała, że zawsze odbywają się one we współpracy z Komendą Wojewódzką Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu (reprezentowaną przez dyrektora Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Tomasza Górnego). Drugim partnerem przy organizacji imprezy jest  EURES-T Beskydy – transgraniczne partnerstwo pomiędzy Republiką Czeską, Polską i Słowacją, ukierunkowane na połączenie działań publicznych służb zatrudnienia i innych organizacji działających w obszarze rynku pracy i mobilności pracowniczej na terenie Beskidów i wsparcia dla pracowników przygranicznych.

– Jak co roku, mamy ponad 50 wystawców. Gościmy partnerskie urzędy pracy z Głubczyc, czeskiego Bruntala i ze Słowacji, agencje pośrednictwa pracy, jednostki szkoleniowe, a przede wszystkim  placówki oświatowe, w tym wyższe uczelnie, a także prudnickie szkoły. Są z nami również pracodawcy, którzy przyszli tutaj z ofertami pracy – m.in. producent mebli Steinpol, amerykańska firma Henniges, Spółdzielnia Pionier, czy Matex z Głogówka – powiedziała nam Grażyna Klimko.

Również wicestarosta prudnicki, Krzysztof Barwieniec podkreślał, iż kolejna edycja tych targów pokazuje, że są one potrzebne, ponieważ skupiają w jednym miejscu różne instytucje działające na rynku pracy, a także przedsiębiorców mających oferty dla bezrobotnych.

Jedną z wiodących na Ziemi Prudnickiej instytucji szkoleniowych jest prudnicki Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, który prowadzi kształcenie w 24 różnych zawodach. Jak mówi dyrektor cechu, Zbigniew Lachowicz, obecnie największym zainteresowaniem cieszą się profesje mechanika samochodowego, zawody związane z branżą budowlaną, a także fryzjerstwo.

Opolskie OHP podczas targów promowały m.in. swój projekt pod nazwą „Ginące zawody szansą na przyszłość!”. Jest on skierowany do osób w wieku 18-25 lat, w szczególności: ślusarzy, stolarzy, specjalistów robót wykończeniowych w budownictwie, dekarzy, kucharzy i krawców,  chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Zainteresowanym OHP oferują bezpłatne szkolenia zawodowe, zapewniając dodatkowo zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...