Prudnik24

Duża inwestycja w Branicach

Duża inwestycja w Branicach
Maj 16
18:04 2017

Od 4 maja w Branicach ruszyły prace związane ze skanalizowaniem gminy. Pierwszy ich etap prowadzony jest na drodze wojewódzkiej numer 419. Choć przewidziano utrudnienia w ruchu, droga przez cały czas była (i jest) przejezdna.

– Musimy rozpocząć od tego miejsca, ponieważ ma ono kluczowe znaczenie w związku z planowanym remontem tej drogi. Jesteśmy już umówieni z zarządem dróg wojewódzkich, żeby zaplanować harmonogram prac – powiedział na antenie Radia Opole Sebastian Baca, wójt Branic. – Chcemy, żeby udało się w 100% to wszystko skoordynować. Plany są takie, że drogowcy będą wchodzili z modernizacją naszej drogi na etapy, które już opuści wykonawca kanalizacji.

Jak już informowaliśmy, początkowy koszt inwestycji oscylował w granicach 18 milionów złotych. Po ogłoszneiu przetargu okazało się, że realizacja prac będzie tańsza.

Wójt Branic ma nadzieję, że fakt ten nie odbije się to na jakości wykonania. –  Wartość kosztorysowa była zdecydowanie większa niż faktyczna po przetargu. Zamkniemy się w kwocie około 13 milionów złotych. Miejmy nadzieję, że jakiś przykrych niespodzianek związanych z tym co zastaniemy w ziemi nie będzie – cytuje szefa gminy Radio Opole.

Plan jest taki, by pierwszy etap prac zakończyć do końca listopada. Co bardzo ważne, dzięki tej inwestycji skanalizowane zostanie około 90% gminy. Nadmieńmy, że większość funduszy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...