Prudnik24

Duża inwestycja w Branicach

Duża inwestycja w Branicach
Maj 16
18:04 2017

Od 4 maja w Branicach ruszyły prace związane ze skanalizowaniem gminy. Pierwszy ich etap prowadzony jest na drodze wojewódzkiej numer 419. Choć przewidziano utrudnienia w ruchu, droga przez cały czas była (i jest) przejezdna.

– Musimy rozpocząć od tego miejsca, ponieważ ma ono kluczowe znaczenie w związku z planowanym remontem tej drogi. Jesteśmy już umówieni z zarządem dróg wojewódzkich, żeby zaplanować harmonogram prac – powiedział na antenie Radia Opole Sebastian Baca, wójt Branic. – Chcemy, żeby udało się w 100% to wszystko skoordynować. Plany są takie, że drogowcy będą wchodzili z modernizacją naszej drogi na etapy, które już opuści wykonawca kanalizacji.

Jak już informowaliśmy, początkowy koszt inwestycji oscylował w granicach 18 milionów złotych. Po ogłoszneiu przetargu okazało się, że realizacja prac będzie tańsza.

Wójt Branic ma nadzieję, że fakt ten nie odbije się to na jakości wykonania. –  Wartość kosztorysowa była zdecydowanie większa niż faktyczna po przetargu. Zamkniemy się w kwocie około 13 milionów złotych. Miejmy nadzieję, że jakiś przykrych niespodzianek związanych z tym co zastaniemy w ziemi nie będzie – cytuje szefa gminy Radio Opole.

Plan jest taki, by pierwszy etap prac zakończyć do końca listopada. Co bardzo ważne, dzięki tej inwestycji skanalizowane zostanie około 90% gminy. Nadmieńmy, że większość funduszy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....