Prudnik24

Pies trafi do adopcji. Finał głośniej sprawy

Pies trafi do adopcji. Finał głośniej sprawy
Maj 16
17:56 2017

Przypomnijmy: w ubiegłym roku po obywatelskiej interwencji odebrano psa jednemu z mieszkańców Szybowic.

 Fundacja „Szara Przystań” stwierdziła wizytując posesję mężczyzny, że pies był trzymany na 1,5 metrowym łańcuchu, miski były poza zasięgiem łańcucha, a woda w wiadrze miała zielony kolor i kwitła. Buda na posesji była bardzo zniszczona i za mała, pies nie mógł nawet się w niej zmieścić.

 Badania laboratoryjne ujawniły u zwierzęcia dodatkowo hemofilię, spore niedożywienie, zarobaczenie skórne (pchły, wszoły, kleszcze w bardzo dużej ilości) oraz robaki w przewodzie pokarmowym pochodzenia rybnego.

 Co ciekawe, 4 kwietnia podczas rozprawy karnej, dotychczasowy właściciel, któremu postawiono zarzut znęcania się nad psem, oskarżył interweniującą fundację o bezprawne odebranie mu zwierzęcia i – jak to określił „przehandlowanie” go za pieniądze. Dowodził przy tym, że „swoje zwierzę bardzo kocha, chce je odzyskać i wcześniej bezskutecznie próbował się kontaktować z fundacją, aby mu oddano zwierzę.” Stwierdził, że był chory, dlatego też opiekę nad psem przekazał siostrze.

 Obecnie zwierzę trafiło do do darmowej adopcji. Pies doszedł do siebie, ma nowych, troskliwych właścicieli i wraca do zdrowia. Z kolei sąd w Prudniku warunkowo umorzył postępowanie karne na czas 1 roku próby, jednocześnie skazując Marcina T. na zapłatę 500 zł. na cele społeczne.

 

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....