Prudnik24

Biała z „Orlikiem”

Biała z „Orlikiem”
Maj 17
18:50 2017

Już niedługo w Białej zostanie oddany do użytku pierwszy w mieście „Orlik”. Budowla powstaje przy tamtejszym kompleksie szkolnym.

Prace są na bardzo zaawansowany poziomie. Jeszcze w tym miesiącu planowane jest położenie sztucznej trawy na większym boisku przystosowanym do gry w piłkę nożną. Nieco mniejsze, określane jako wielofunkcyjne (m.in. z możliwością do gry w siatkówkę) pokryte zostanie polietylenem. Całość – jak w przypadku innych tego tytpu boisk na terenie całej Polski – zostanie ogrodzona.

Prace budowlane na bialskim „Orliku” wykonuje spółdzielnia SUR z Prószkowa, specjalizująca się m.in. w budowie autostrad i dróg. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy w Białej, „Orlik” gotowy ma być w czerwcu. Środki na jego budowę pokrywa gmina, a dofinansowuje je Ministerstwo Sportu.

Dyskusja o potrzebie budowy „Orlika” w Białej toczyła się od dawna, w zasadzie od 2012 roku, a więc od czasu, gdy tego typu obiekty zaczęły pojawiać się w całej Polsce w wyniku specjalnego rządowego programu. W  ten sposób powstało ponad 2500 boisk. Budując go w Białej, samorząd wyszedł zatem ku społecznym oczekiwaniom.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...