Prudnik24

Biała z „Orlikiem”

Biała z „Orlikiem”
Maj 17
18:50 2017

Już niedługo w Białej zostanie oddany do użytku pierwszy w mieście „Orlik”. Budowla powstaje przy tamtejszym kompleksie szkolnym.

Prace są na bardzo zaawansowany poziomie. Jeszcze w tym miesiącu planowane jest położenie sztucznej trawy na większym boisku przystosowanym do gry w piłkę nożną. Nieco mniejsze, określane jako wielofunkcyjne (m.in. z możliwością do gry w siatkówkę) pokryte zostanie polietylenem. Całość – jak w przypadku innych tego tytpu boisk na terenie całej Polski – zostanie ogrodzona.

Prace budowlane na bialskim „Orliku” wykonuje spółdzielnia SUR z Prószkowa, specjalizująca się m.in. w budowie autostrad i dróg. Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy w Białej, „Orlik” gotowy ma być w czerwcu. Środki na jego budowę pokrywa gmina, a dofinansowuje je Ministerstwo Sportu.

Dyskusja o potrzebie budowy „Orlika” w Białej toczyła się od dawna, w zasadzie od 2012 roku, a więc od czasu, gdy tego typu obiekty zaczęły pojawiać się w całej Polsce w wyniku specjalnego rządowego programu. W  ten sposób powstało ponad 2500 boisk. Budując go w Białej, samorząd wyszedł zatem ku społecznym oczekiwaniom.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

szkolenia asertywność katowice

strona szkolenia asertywność i komunikacja w biznesie premium szkolenie dotyczy trening asertywności jak zwiększyć swoją skuteczność dzięki
high5.com.pl