Prudnik24

Biznes: strefa będzie powiększona

Biznes: strefa będzie powiększona
Maj 18
17:08 2017

Gmina Prudnik dąży do zwiększenia strefy ekonomicznej znajdującej się w okolicy ul. Przemysłowej nieopodal obwodnicy. Ma to przyciągnąć inwestorów, a także przyczyni się do rozbudowy na terenie Prudnika już istniejących zakładów.

 Najważniejszą kwestią pozostaje uzbrojenie terenu i tu udało się gminie pozyskać środki na ten cel. Jak czytamy na stronie prudnik.pl, „na zadanie pn. „Rozwój infrastruktury terenu inwestycyjnego przy ul. Przemysłowej w Prudniku” pozyskano kwotę 261 832,13 zł., co stanowi aż 85% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu.” Powstaną tu: sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz przyłącza i studnie kanalizacji sanitarnej. Dokładna lokalizacja terenu to obszary położone na zachód od obecnej granicy strefy i znajdujących się w pobliżu ogrodów działkowych.

 Nowy teren inwestycyjny, który powstanie w wyniku tych działań obejmie w sumie 0,81 ha. Prace przy uzbrajaniu terenu mają być zakończone do końca listopada.

 Jak dowiedziała się nasza gazeta na takim obszarze będzie mógł funkcjonować co najmniej jeden podmiot gospodarczy. M.in. firma Henniges, która działa obecnie w należącym do strefy terenie po byłych zakładach „Froteks” ma w planach budowę drugiego zakładu przy ul. Przemysłowej.

 Warto dodać, że gmina Prudnik planuje, by do końca roku strefa powiększyła się o kolejne tereny znajdujące się za ogrodami działkowymi.

 

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

1 komentarz

  1. LOL
    LOL Maj 18, 23:40

    Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy Prudnik i powiatu w pozyskiwaniu nowych inwestorów. A z tym jest za obecnej władzy – totalne DNO . Obecny burmistrz i starosta nie mają zupełnie pomysłu na rozwój Prudnika .Wystarczy sprawdzić jaki jest dla Prudnika wynik ” per saldo” w okresie funkcjonowania tut. strefy w ilości powstałych i zlikwidowanych miejsc pracy . Gwarantuję że wynik jest mocno na minusie . Proszę sprawdzić ile władze samorządowe kosztowało stworzenie jednego miejsca pracy np. w prywatnej firmie Henniges . Teraz kolejnych kilkaset tysięcy złotych chce burmistrz wyrzucić na 0,8 ha . Czy nie prościej byłoby tych kilka milionów złotych przeznaczyć na zwolnienia dla funkcjonujących w Prudniku firm w nagrodę za tworzenie nowych miejsc pracy ? W Gminie Prudnik funkcjonuje prawie 2000 podmiotów gospodarczych . Gdyby 1/5 z nich skorzystała z tej promocji powstałoby ponad 500 miejsc pracy w krótkim okresie . W Henniges do lipca 2017 r. miało pracować 500 osób . Ilu pracowników obecnie zatrudnia ? /// Niestety żadna sftrefa nie jest antidotum na nieróbstwo i brak pomysłów burmistrza lub starosty.

    Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 113

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Dyrektor chyba sam potrzebuje już jednego z 60 łoży. Niech idzie na emeryturę a nie...

Czy rządzenie jednoosobowe , bez dyskusji i zbędnych pytań można nazwać dobrym rządzeniem ? Przepraszam...

Mniejszość nie kładzie kłód pod nogi -jedynie wstrzymała się od głosu. Zapraszam do obejrzenia na...

dobrze rządzi to chcą odwołać tak tylko w Polsce mniejszość rządziła tyle lat i nic...