Prudnik24

Kiepskim jakości węglem i mokrym drewnem już nie zapalisz

Kiepskim jakości węglem i mokrym drewnem już nie zapalisz
Maj 19
17:45 2017

To ważna informacja m.in. dla mieszkańców Ziemi Prudnickiej. Opolscy samorządowcy planują na maj 2018 roku uchwalenie ustawy przeciwdziałającą powstawaniu smogu. W życie miałaby wejść we wrześniu przyszłego roku. Szykuje się opałowa rewolucja.

Sprawie poświęcono kwietniową sesję Sejmiku Województwa Opolskiego. W katalogu paliw, którymi palić nie będzie wolno, ma się znaleźć aż kilkanaście pozycji ze szczególnym naciskiem na różnego rodzaju flotokoncentraty i muły węglowe. Karane byłoby zatem palenie mokrym drewnem, słabej jakości węglem, a także węglem brunatnym i jego pochodnymi.

Martwić nie muszą się użytkownicy popularnego, zwykłego węgla czarnego zwanego potocznie „groszkiem”. Ten ma pozostać w obiegu, ale również pod pewnymi restrykcjami. Jak zapowiadają opolscy politycy, dodatki do niego nie będą mogły stanowić więcej niż 15 procent całej objętości określonej partii danego paliwa. To z kolei miałoby zapobiegać częstej obecnie sytuacji, kiedy to handlarze sprzedają groszek z dużą ilością miału, skrzętnie ukrytego pod „górą” węgla.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...