Prudnik24

Kiepskim jakości węglem i mokrym drewnem już nie zapalisz

Kiepskim jakości węglem i mokrym drewnem już nie zapalisz
Maj 19
17:45 2017

To ważna informacja m.in. dla mieszkańców Ziemi Prudnickiej. Opolscy samorządowcy planują na maj 2018 roku uchwalenie ustawy przeciwdziałającą powstawaniu smogu. W życie miałaby wejść we wrześniu przyszłego roku. Szykuje się opałowa rewolucja.

Sprawie poświęcono kwietniową sesję Sejmiku Województwa Opolskiego. W katalogu paliw, którymi palić nie będzie wolno, ma się znaleźć aż kilkanaście pozycji ze szczególnym naciskiem na różnego rodzaju flotokoncentraty i muły węglowe. Karane byłoby zatem palenie mokrym drewnem, słabej jakości węglem, a także węglem brunatnym i jego pochodnymi.

Martwić nie muszą się użytkownicy popularnego, zwykłego węgla czarnego zwanego potocznie „groszkiem”. Ten ma pozostać w obiegu, ale również pod pewnymi restrykcjami. Jak zapowiadają opolscy politycy, dodatki do niego nie będą mogły stanowić więcej niż 15 procent całej objętości określonej partii danego paliwa. To z kolei miałoby zapobiegać częstej obecnie sytuacji, kiedy to handlarze sprzedają groszek z dużą ilością miału, skrzętnie ukrytego pod „górą” węgla.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...