Prudnik24

Papież pomógł Wiktorii z Głuchołaz!

Papież pomógł Wiktorii z Głuchołaz!
Maj 25
17:26 2017

Jakież było zdziwienie rodziców 18-letniej głuchołazianki chorującej na porażenie mózgowe, gdy zorientowali się, że przekaz z pomocą finansową dla córki, jaki otrzymali, pochodzi z Watykanu, wprost od papieża Franciszka. Pozwoli on pokryć 10% kwoty potrzebnej do instalacji specjalnej windy ułatwiającej życie dziewczynie.

Jak relacjonuje Nowa Trybuna Opolska, chorującą na porażenie mózgowe Wiktorię, pan Piotr Kaim – ojciec dziewczyny – niemal na do dzień musi o własnych siłach wynosić z mieszkania na drugim piętrze, by na dole włożyć ją do wózka. Jak przyznał, w rozmowie z dziennikiem 51-latek, powoli staje się to dla niego męczarnią. Aby ratować kręgosłup, razem z żoną Dorotą postanowili sprawdzić, czy istnieje możliwość budowy windy przylegającej do budynku. Wspólnota mieszkaniowa wyraziła na to zgodę, a specjalistyczna firma wyceniła instalację niemieckiej platformy do przewożenia wózków inwalidzkich na 80 tysięcy zł. I tu zaczął się problem, bo utrzymującego samemu całą rodzinę z pracy spawacza mężczyzny nie było na to stać.

– Żona wymyśliła, że napisze list do Watykanu – relacjonował Nowej Trybunie Opolskiej Piotr Kaim. – Chyba Duch Święty ją oświecił. Napisała po polsku, opisała w jakiej jesteśmy sytuacji i zatytułowała „do Papieża Franciszka“. Ja jej tylko powiedziałem, że musimy pukać do wszystkich drzwi. Do Ojca Świętego pewnie ciężko się będzie dostać, ale nie mamy nic do stracenia.

Mimo to Pan Piotr nie podejrzewał, że pieniądze nadejdą tak szybko. Trzy tygodnie temu do Pani Doroty nagle zadzwonił telefon z Włoch. Po drugiej stronie odezwał się polski ksiądz, który zapowiedział pomoc. Niebawem do rodziny z Głuchołaz przyszedł przekaz. W tytule wpisano „Darowizna dla Wiktorii. Nadawca – Ojciec Święty Franciszek“. Kwota pokryje 10% kosztów przedsięwzięcia.

–  Tylko Bóg wie jak zbierzemy resztę, ale wierzę, że Ojciec Święty rzucił pierwszą cegiełkę, taki bodziec dla innych, żeby otwarli swoje serca – mówi gazecie wzruszony Piotr Kaim.

Pomoc zapowiedziała już głuchołaska amatorska grupa teatralna Lombard. W tutejszym domu kultury  wystawi przedstawienie „Baśń o rycerzu bez konia” na rzecz Wiktorii Kaim. W czasie spektaklu zbierane będą pieniądze na budowę platformy. Pomóc możemy i my. Darowizny można wpłacać na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, wpisując w tytule numer subkonta: 3974 i dopisek – Kaim Wiktoria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Maciej Dobrzański

Za: Nowa Trybuna Opolska

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...