Prudnik24

Trwa modernizacja prudnickiego basenu

Trwa modernizacja prudnickiego basenu
Maj 30
21:00 2017

Od kwietnia prowadzone są prace budowlane na terenie basenu przy ul. Zwycięstwa. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze przed wakacjami.

W ramach wykonywanych prac modernizacyjnych obiektu zarządzanego przez OSiR przeprowadzona zostaną m.in.: rozbiórka kostki betonowej na nawierzchni basenowej, wymiana folii basenowej w brodziku dla dzieci i jej uzupełnienia w niecce głównej basenu oraz ponowne odtworzenie „plaży” (w naszych warunkach jest to nawierzchnia z kostki brukowej). Ponadto basen czeka szereg prac związanych z utrzymaniem standardów jakości wody: nastąpi wymiana rurociągów technologii uzdatniania wody, obiekt zostanie wyposażony w komputer do ciągłego pomiaru parametrów wody basenowej, przeprowadzone będą niezbędne prace instalacyjne oraz budowlane w stacji filtrów, a także montaż potrójnego układu dozowania chemii basenowej.
Koszt gminnej inwestycji to ponad 378 tys. zł brutto. Modernizacja, zgodnie z warunkami określonymi w przetargu, ma zakończyć się do 20 czerwca br. Wykonawcą robót jest Firma GT PROJEKT z Jastrzębia Zdroju. Gminny przetarg na modernizację basenu przy ul. Zwycięstwa ogłoszono w marcu br., a rozstrzygnięto w pierwszej połowie kwietnia. Zgłosiło się dwóch oferentów, ale to firma z Górnego Śląska zaproponowała niższą kwotę za wykonanie prac. Ponadto drugi z wykonawców nie złożył wszystkich wymaganych dokumentów.
Poprzednia modernizacja odkrytego basenu miejskiego miała miejsce w 2008 roku, kiedy na obiekcie tym zamontowano dużą zjeżdżalnię.

About Author

Boguslaw Zator

Boguslaw Zator

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...