Prudnik24

Nauczyciele z Lubrzy stracą pracę?

Nauczyciele z Lubrzy stracą pracę?
Czerwiec 03
06:56 2017

W wyniku mającej niebawem wejść w życie reformy oświaty polegającej na likwidacji gimnazjów, w gminie Lubrza może dojść do zwolnień nauczycieli. Po reformie będą tam funkcjonować dwie szkoły podstawowe. Likwidacji ulegnie gimnazjum znajdujące się w samej Lubrzy.

– W Lubrzy wrócimy do czasów, gdy nie było gimnazjów – powiedział cytowany przez Radio Opole wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek. – Dzieci kończące szkołę podstawową w Dytmarowie (placówka niepubliczna – przy.red.) trafiają obecnie do gimnazjum w Lubrzy. W wyniku reformy przybędą w Dytmarowie dwie klasy. Według wstępnych informacji wygaszanie gimnazjum w Lubrzy spowoduje utratę blisko sześciu etatów nauczycielskich – dodał szef tamtejszej gminy.

Sytuacja w Lubrzy dobrze odzwierciedla założenia reformy, według których skorzystają na niej społeczne szkoły podstawowe, w których zwiększy się liczba uczniów, za czym pójdzie subwencja oświatowa. Przypomnijmy też, że rząd zapowiedział wsparcie finansowe dla wiejskich placówek. Czas pokaże jakie będą efekty tych obietnic.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...