Prudnik24

Reklamacja? Powiadom gminę przez internet

Reklamacja? Powiadom gminę przez internet
Czerwiec 03
07:00 2017

W Prudniku rozpoczął działalność portal „naprawimy to“, który ma pomóc mieszkańcom w komunikowaniu się z gminą i informowaniu urzędników np. o problemach z urządzeniami komunalnymi.

I nie tylko z nimi. Za pomocą tej internetowej platformy wyrazimy też swoją opinię o usługach świadczonych przez magistrat, np. reklamując dane usługi lub proponując nowe rozwiązania. Wszystko to bez wychodzenia z domu.

Według Wioletty Kosek, odpowiedzialnej w urzędzie za komunikację społeczną, najczęściej zgłoszenia te dotyczą funkcjonowania oświetlenia ulicznego, zniszczenia oznakowania drogowego oraz jakości świadczonych usług komunalnych, w szczególności tych związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

– Sam portal został stworzony przez pracowników urzędu miejskiego. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna – tłumaczyła na antenie Radio Opole urzędniczka. Istotnie, do niezbędnego minimum sprowadzone zostały kwestie logowania się do portalu.Po zalogowaniu sie (strona http://zgloszenia.prudnik.pl) należy wybrać typ zgłoszenia oraz opisać czego ono dotyczy. Można także dołączyć zdjęcie miejsca, urządzenia itp., którego dotyczy zgłoszenie. Na podany adres internetowy zostanie wysłane potwierdzenie.

„Państwa zgłoszenie będzie dla nas sygnałem do podjęcia działań mających na celu wyeliminowanie stwierdzonych nieprawidłowości. Przypominamy, że portal obsługuje sprawy będące tylko i wyłącznie w zakresie zadań własnych Gminy Prudnik.“ – czytamy na stronie internetowej magistratu.

Jak zapowiada gmina, portal ma być rozbudowany. Przygotowywana jest m.in. mobilna aplikacja na telefon komórkowy, która wprowadzona będzie w najbliższym czasie.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...