Prudnik24

Piłeś? Dmuchnij za darmo

Piłeś? Dmuchnij za darmo
Czerwiec 05
18:55 2017

Cały wieczór piłeś i drugiego dnia nie masz pewności, czy możesz usiąść „za kółko“? Od teraz będziesz mógł za darmo sprawdzić stan swojej trzeźwości na prudnickiej komendzie policji.

Komendant Powiatowy Policji w Prudniku – podinsp. Przemysław Ilnicki, podpisał umowę z burmistrzem Prudnika Franciszkiem Fejdychem, dotyczącą użyczenia sprzętu. Mowa tu o alkomacie, który został zakupiony ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest to kolejny krok, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach Opolszczyzny.

Od teraz prudnicka komenda dysponuje nowym samoobsługowym alkomatem. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Zainstalowano je w holu miejscowej komendy przy ul. Skowrońskiego. Dzięki niemu każdy kierowca będzie mógł zweryfikować swój stan trzeźwości i wsiąść za kierownicę bez narażania się na odpowiedzialność karną za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Według obowiązujących w Polsce, wyjątkowo restrykcyjnych przepisów, jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰, to jego stan określa się mianem po użyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie. W przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰, znajduje się on w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest przestępstwem.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...