Prudnik24

Kolejowa do remontu

Kolejowa do remontu
Czerwiec 06
20:16 2017

Jeszcze w tym roku dojdzie do modernizacji ulicu Kolejowej w Prudniku. Na to zadanie powiat prudnicki otrzyma z funduszy unijnych blisko 4 mln zł.

 Prudnickie starostwo nie mogło same złożyć wnosku o remont ulicy – do tego, aby skuecznie pozyskać środki, musiało znaleźć partnera. Takim okazał się nyski starosta – Czesław Biłobran i tamtejszy samorząd.

– Postrzegam to jako mój osobisty sukces, że udało się przekonać prezesa Stowarzyszenia Subregionu Południowego – nyskiego starostę, do złożenia wspólnego projektuu w ramach tzw. gospodarki niskoemisyjnej – komentuje dla Gazety Prudnik24 szef prudnickiego powiatu Radosław Roszkowski.

Koszty kwalifikowane dla wniosku wynoszą grubo ponad 32 miliony zł. Jak powiedział nam sternik prudnickiego powiatu, gdyby w konkursie o dofinansowanie wzięły udział inne samorządy z powiatu prudnickiego, to mogły pozyskać spore środki.

– Takowe dostała Nysa – tłumaczy naszej gazecie starosta.

Inwestycja na ulicy Kolejowej obejmie przebudowę drogi oraz stworzenie wszystich niezbędnych ciągów komunikacyjnych, jak ścieżki rowerowe i zjazdy na posesje przy drodze. Wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa. Jak zapowiada starostwo, prace ruszą późnym latem i potrwają do wiosny 2018 roku.

– Priorytetem jest dla nas zdążyć przed remontem mostu na ulicy Batorego – podkreśla nasz rozmówca.

Nadmieńmy, że to ostatnia ulica powiatowa w Prudniku, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat dotąd nie była zmodernizowana lub wyremontowana, od kiedy starostą jest Radosław Roszkowski.

 

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...