Prudnik24

Remont oddziałów w głubczyckim szpitalu dobiegł końca

Remont oddziałów w głubczyckim szpitalu dobiegł końca
Czerwiec 10
15:31 2017

W kwietniu br. zakończył się ostatni etap termomodernizacji oddziałów szpitalnych. Oddano do użytku dwa wyremontowane oddziały w głubczyckim szpitalu, oddział chirurgii ogólnej oraz oddział pediatrii. Koszt remontu opiewa na kwotę 1.400.000 tysięcy zł. 

Każdy z oddziałów jest wyposażony w klimatyzację, nowe oświetlenie, węzły sanitarne. Poprawił się komfort pacjentów przebywających na oddziałach. „Na oddziale pediatrycznym powstaje świetlica dla dzieci, dzięki czemu czas spędzany w szpitalu będzie im szybciej i przyjemniej upływał.” – czytamy w majowym wydaniu kwartalnika „Rzecz Powiatowa”.

Innowacyjnym rozwiązaniem będzie punkt pielęgniarski. Sale zostały wyposażone w łazienki, łóżka dla dzieci oraz mam przebywających z dziećmi, w sumie 16 łóżek. Wyremontowana jest również dyżurka pielęgniarska, gabinet zabiegowy oraz izolatka dla pacjentów z chorobami zakaźnymi. Została stworzona oddzielna izba przyjęć, aby nie było konieczności wejścia na oddział dzieci, które tego nie wymagają.

Z kolei Oddział Chirurgii wyposażono w 29 łóżek do dyspozycji pacjentów, z czego sześć nowoczesnych łóżek zasiliło wyposażenie sal pooperacyjnych. W salach zostały zamontowane panel z dostępem do tlenu. W każdej z sal znajdują się łazienki, co znacznie poprawi warunki socjalne pacjentów przebywających na oddziale.

– „Finalizujemy dziesięcioletnią pracę. W 2007 roku szpital w Głubczycach praktycznie nie funkcjonował, byliśmy w konsorcjum z Kędzierzynem-Koźlem. W 2007 roku, kiedy widziałem tę koncepcję, to nie wierzyłem, że uda się ją zrobić. Dzisiaj mogę powiedzieć, że po dziesięciu latach jest to zrealizowane, ku zadowoleniu pacjentów, którzy będą korzystać z usług naszego szpitala – komentuje na łamach gazety starosta głubczycki Józef Kozina.

Za: „Rzecz Powiatowa”, maj 2017

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

askorbinian sodu sklep
  • 16 paź 2014. Aktualnie jesteś na: :: IZO – ASKORBINIAN SODU.
  • techlandlab.pl