Prudnik24

Remont oddziałów w głubczyckim szpitalu dobiegł końca

Remont oddziałów w głubczyckim szpitalu dobiegł końca
Czerwiec 10
15:31 2017

W kwietniu br. zakończył się ostatni etap termomodernizacji oddziałów szpitalnych. Oddano do użytku dwa wyremontowane oddziały w głubczyckim szpitalu, oddział chirurgii ogólnej oraz oddział pediatrii. Koszt remontu opiewa na kwotę 1.400.000 tysięcy zł. 

Każdy z oddziałów jest wyposażony w klimatyzację, nowe oświetlenie, węzły sanitarne. Poprawił się komfort pacjentów przebywających na oddziałach. „Na oddziale pediatrycznym powstaje świetlica dla dzieci, dzięki czemu czas spędzany w szpitalu będzie im szybciej i przyjemniej upływał.” – czytamy w majowym wydaniu kwartalnika „Rzecz Powiatowa”.

Innowacyjnym rozwiązaniem będzie punkt pielęgniarski. Sale zostały wyposażone w łazienki, łóżka dla dzieci oraz mam przebywających z dziećmi, w sumie 16 łóżek. Wyremontowana jest również dyżurka pielęgniarska, gabinet zabiegowy oraz izolatka dla pacjentów z chorobami zakaźnymi. Została stworzona oddzielna izba przyjęć, aby nie było konieczności wejścia na oddział dzieci, które tego nie wymagają.

Z kolei Oddział Chirurgii wyposażono w 29 łóżek do dyspozycji pacjentów, z czego sześć nowoczesnych łóżek zasiliło wyposażenie sal pooperacyjnych. W salach zostały zamontowane panel z dostępem do tlenu. W każdej z sal znajdują się łazienki, co znacznie poprawi warunki socjalne pacjentów przebywających na oddziale.

– „Finalizujemy dziesięcioletnią pracę. W 2007 roku szpital w Głubczycach praktycznie nie funkcjonował, byliśmy w konsorcjum z Kędzierzynem-Koźlem. W 2007 roku, kiedy widziałem tę koncepcję, to nie wierzyłem, że uda się ją zrobić. Dzisiaj mogę powiedzieć, że po dziesięciu latach jest to zrealizowane, ku zadowoleniu pacjentów, którzy będą korzystać z usług naszego szpitala – komentuje na łamach gazety starosta głubczycki Józef Kozina.

Za: „Rzecz Powiatowa”, maj 2017

Gazeta Prudnik24 – numer 123

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

kurwa kamere macie! psy!...

edi

Witam, Dziwię się dlaczego mimo tylu zgłoszeń policja nie zastawiła jakiejś pułapki...

Wczoraj gaszono pożar, a dzisaj? Dzisaj bylo dogaszanie , a nie kolejny pożar......

MZK

Fajnie że gmina przejmie ten dworzec ale czy to bedzie prawdziwe centrum przesiadkowe na miarę...

askorbinian sodu sklep
  • 16 paź 2014. Aktualnie jesteś na: :: IZO – ASKORBINIAN SODU.
  • techlandlab.pl