Prudnik24

Cittaslow: Prudnik najlepszy

Cittaslow: Prudnik najlepszy
Czerwiec 16
16:11 2017

Główną nagrodę konkursu na film promujący ideę Cittaslow zdobył Prudnik. Wyróżnienie uzyskały Głubczyce. Przypomnijmy – w 2015 roku Prudnik przystąpił do międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Dobrego Życia Cittaslow. Doświadczenie naszego samorządu pomogło wejść do tego grona także Głubczycom.  

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas ósmej edycji Festiwalu Cittaslow w Kaletach.

Spotkali się tam przedstawiciele 20 miast i miasteczek przynależących do tego stowarzyszenia zrzeszającego miejscowości poniżej 50 tysięcy mieszkańców. Autorem zwycięskiego filmu okazał się pochodzacy z Prudnika Mariusz Jaszczyszyn, absolwent szkoły filmowej.

– Wszystkie ujęcia do tego filmu nagrałem dronem – powiedział na antenie Radia Opole prudniczanin. Jak podkreślił, jego pomysł zakładał nagranie o zachodzie słońca. – Na początku widzimy te piękne zabytki. Nasze wieże, ratusz i rynek. Druga część filmu ukazuje tę drugą stronę Prudnika. Tam jest były zakład Frotex i stara cegielnia. To chciałem pokazać w innych kolorach. Stają się one coraz chłodniejsze, niebieskie, ale dalej gdzieś tam jest ten promyk ciepła – cytuje rozmówcę Radio Opole. Film jest do obejrzenia na popularnym portalu youtube.com.

Podczas Festiwalu Cittaslow certyfikat przystąpienia do tego ruchu odebrał także przedstawiciel Głubczyc. To miasteczko również spełnia założenia Cittalslow – oparcie się globalizacji oraz dążenie do poprawy jakości życia mieszkańców.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...