Prudnik24

Cittaslow: Prudnik najlepszy

Cittaslow: Prudnik najlepszy
Czerwiec 16
16:11 2017

Główną nagrodę konkursu na film promujący ideę Cittaslow zdobył Prudnik. Wyróżnienie uzyskały Głubczyce. Przypomnijmy – w 2015 roku Prudnik przystąpił do międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Dobrego Życia Cittaslow. Doświadczenie naszego samorządu pomogło wejść do tego grona także Głubczycom.  

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas ósmej edycji Festiwalu Cittaslow w Kaletach.

Spotkali się tam przedstawiciele 20 miast i miasteczek przynależących do tego stowarzyszenia zrzeszającego miejscowości poniżej 50 tysięcy mieszkańców. Autorem zwycięskiego filmu okazał się pochodzacy z Prudnika Mariusz Jaszczyszyn, absolwent szkoły filmowej.

– Wszystkie ujęcia do tego filmu nagrałem dronem – powiedział na antenie Radia Opole prudniczanin. Jak podkreślił, jego pomysł zakładał nagranie o zachodzie słońca. – Na początku widzimy te piękne zabytki. Nasze wieże, ratusz i rynek. Druga część filmu ukazuje tę drugą stronę Prudnika. Tam jest były zakład Frotex i stara cegielnia. To chciałem pokazać w innych kolorach. Stają się one coraz chłodniejsze, niebieskie, ale dalej gdzieś tam jest ten promyk ciepła – cytuje rozmówcę Radio Opole. Film jest do obejrzenia na popularnym portalu youtube.com.

Podczas Festiwalu Cittaslow certyfikat przystąpienia do tego ruchu odebrał także przedstawiciel Głubczyc. To miasteczko również spełnia założenia Cittalslow – oparcie się globalizacji oraz dążenie do poprawy jakości życia mieszkańców.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...