Prudnik24

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy
Czerwiec 16
19:27 2017

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Prudniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Do zatrzymania piratów drogowych  doszło w Głogówku oraz Twardawie.

W pierwszym przypadku 29-latek osobowym golfem w terenie zabudowanym jechał o 60 km/h za szybko. Nieznacznie mniej na liczniku miał również drugi z kierowców. 28-latek volkswagenem, na obowiązującej „40”  jechał 93 km/h.

Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...