Prudnik24

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy
Czerwiec 16
19:27 2017

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Prudniccy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Do zatrzymania piratów drogowych  doszło w Głogówku oraz Twardawie.

W pierwszym przypadku 29-latek osobowym golfem w terenie zabudowanym jechał o 60 km/h za szybko. Nieznacznie mniej na liczniku miał również drugi z kierowców. 28-latek volkswagenem, na obowiązującej „40”  jechał 93 km/h.

Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami.

Policjanci przypominają, że zgodnie z nowelizacją przepisów drogowych za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) grozi utrata prawa jazdy.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...