Prudnik24

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach z nową siedzibą

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach z nową siedzibą
Czerwiec 16
17:56 2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach od 3 kwietnia 2017 roku ma nową siedzibę mieszczącą się przy ul. Żymierskiego 61 w Branicach, w tzw. „dawnym budynku Policji”. Policja zajmuje obecnie jedno pomieszczenie natomiast pozostałą część parteru i piwnice budynku zajmuje OPS. Wartość środków przeznaczonych na to zadanie to kwota ok. 110 000 zł. (w tym środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych).

W celu dostosowania obiektu do potrzeb OPS-u i policji przeprowadzono gruntowny remont, który obejmował m.in.: położenie nowych posadzek, nowych podłóg, tynkowanie oraz malowanie ścian i sufitów, roboty instalacyjne elektryczne dla całego budynku, prace instalacyjne dotyczące sieci informatycznej, montaż alarmu i monitoringu, kompleksowe wyposażenie pomieszczeń.

Obiekt dostosowano również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku wydzielono pomieszczenie na salę konferencyjną, w której będą odbywały się posiedzenia Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przemocy w rodzinie, spotkania z psychologiem i radcą prawnym, szkolenia w ramach projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych, w tym ze środków UE. Sala ta może pełnić również rolę „przyjaznego pokoju” do przeprowadzania rozmów z osobami, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Nowa siedziba dla OPS była niezbędna ze względu na trudne warunki lokalowe, które nie pozwalały na zapewnienie odpowiednich standardów obowiązujących dla przyjmowania interesantów przychodzących z trudnymi, osobistymi sprawami.

Za: „Informator Branicki“, maj 2017

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...