Prudnik24

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach z nową siedzibą

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach z nową siedzibą
Czerwiec 16
17:56 2017

Ośrodek Pomocy Społecznej w Branicach od 3 kwietnia 2017 roku ma nową siedzibę mieszczącą się przy ul. Żymierskiego 61 w Branicach, w tzw. „dawnym budynku Policji”. Policja zajmuje obecnie jedno pomieszczenie natomiast pozostałą część parteru i piwnice budynku zajmuje OPS. Wartość środków przeznaczonych na to zadanie to kwota ok. 110 000 zł. (w tym środki pozyskane ze źródeł zewnętrznych).

W celu dostosowania obiektu do potrzeb OPS-u i policji przeprowadzono gruntowny remont, który obejmował m.in.: położenie nowych posadzek, nowych podłóg, tynkowanie oraz malowanie ścian i sufitów, roboty instalacyjne elektryczne dla całego budynku, prace instalacyjne dotyczące sieci informatycznej, montaż alarmu i monitoringu, kompleksowe wyposażenie pomieszczeń.

Obiekt dostosowano również do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku wydzielono pomieszczenie na salę konferencyjną, w której będą odbywały się posiedzenia Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przemocy w rodzinie, spotkania z psychologiem i radcą prawnym, szkolenia w ramach projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych, w tym ze środków UE. Sala ta może pełnić również rolę „przyjaznego pokoju” do przeprowadzania rozmów z osobami, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Nowa siedziba dla OPS była niezbędna ze względu na trudne warunki lokalowe, które nie pozwalały na zapewnienie odpowiednich standardów obowiązujących dla przyjmowania interesantów przychodzących z trudnymi, osobistymi sprawami.

Za: „Informator Branicki“, maj 2017

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...