Prudnik24

Śmieci taniej. Jest szansa

Śmieci taniej. Jest szansa
Czerwiec 16
16:23 2017

O złotówkę mniej za jedną osobę miesięcznie mogą zapłacić mieszkańcy Głuchołaz. To efekt przetargu, w którym lepsza ofertę zaprezentowała firma EKOM. Jeśli zostanie on zaakceptowany ceny spadną.

Do tej pory głuchołazianie płacą 11 złotych za osobę w przypadku oczywiście gdy śmieci segregują. Teraz płaciliby 10 złotych – Wszystko zmierza w kierunku – powiedział portalowi glucholazyonline.com Roman Sambor wiceburmistrz Głuchołaz. – EKOM dał niższą cenę, a co za tym idzie my będziemy mogli obniżyć ja dla mieszkańców.

Być może zmiany uda się wprowadzić jeszcze podczas majowej sesji, jeśli nie to wówczas temat stanie w czerwcu na obradach.

Mniej zapłacą także posiadacze karty dużej rodziny – Wszyscy członkowie rodziny zapłacą o połowę mniej za śmieci. – dodaje Roman Sambor. – Dotychczas była to połowa , ale tylko od dzieci. Teraz wliczymy również dorosłych.

Rodziny trzy plus płaciły teraz mniej, ale gmina musiała wymyślić system , który by dawał taka możliwość prawną. Teraz jest nowelizacja ustawy, która daje wprost taka możliwość.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...