Prudnik24

Śmieci taniej. Jest szansa

Śmieci taniej. Jest szansa
Czerwiec 16
16:23 2017

O złotówkę mniej za jedną osobę miesięcznie mogą zapłacić mieszkańcy Głuchołaz. To efekt przetargu, w którym lepsza ofertę zaprezentowała firma EKOM. Jeśli zostanie on zaakceptowany ceny spadną.

Do tej pory głuchołazianie płacą 11 złotych za osobę w przypadku oczywiście gdy śmieci segregują. Teraz płaciliby 10 złotych – Wszystko zmierza w kierunku – powiedział portalowi glucholazyonline.com Roman Sambor wiceburmistrz Głuchołaz. – EKOM dał niższą cenę, a co za tym idzie my będziemy mogli obniżyć ja dla mieszkańców.

Być może zmiany uda się wprowadzić jeszcze podczas majowej sesji, jeśli nie to wówczas temat stanie w czerwcu na obradach.

Mniej zapłacą także posiadacze karty dużej rodziny – Wszyscy członkowie rodziny zapłacą o połowę mniej za śmieci. – dodaje Roman Sambor. – Dotychczas była to połowa , ale tylko od dzieci. Teraz wliczymy również dorosłych.

Rodziny trzy plus płaciły teraz mniej, ale gmina musiała wymyślić system , który by dawał taka możliwość prawną. Teraz jest nowelizacja ustawy, która daje wprost taka możliwość.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 111

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...

Brawo!!! w końcu ktoś się za to trucie bierze. W okresie grzewczym nie idzie wyjść...

Nieźle zryte berety. Kto ich wybiera - i jeszcze im za takie pomysły płacą....

LOL

Drogi Panie Maćku ! Tu nie o wielkość strefy chodzi, lecz o efektywność działań Gminy...