Prudnik24

Śmieci taniej. Jest szansa

Śmieci taniej. Jest szansa
Czerwiec 16
16:23 2017

O złotówkę mniej za jedną osobę miesięcznie mogą zapłacić mieszkańcy Głuchołaz. To efekt przetargu, w którym lepsza ofertę zaprezentowała firma EKOM. Jeśli zostanie on zaakceptowany ceny spadną.

Do tej pory głuchołazianie płacą 11 złotych za osobę w przypadku oczywiście gdy śmieci segregują. Teraz płaciliby 10 złotych – Wszystko zmierza w kierunku – powiedział portalowi glucholazyonline.com Roman Sambor wiceburmistrz Głuchołaz. – EKOM dał niższą cenę, a co za tym idzie my będziemy mogli obniżyć ja dla mieszkańców.

Być może zmiany uda się wprowadzić jeszcze podczas majowej sesji, jeśli nie to wówczas temat stanie w czerwcu na obradach.

Mniej zapłacą także posiadacze karty dużej rodziny – Wszyscy członkowie rodziny zapłacą o połowę mniej za śmieci. – dodaje Roman Sambor. – Dotychczas była to połowa , ale tylko od dzieci. Teraz wliczymy również dorosłych.

Rodziny trzy plus płaciły teraz mniej, ale gmina musiała wymyślić system , który by dawał taka możliwość prawną. Teraz jest nowelizacja ustawy, która daje wprost taka możliwość.

Za: glucholazyonline.com

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...