Prudnik24

Szczęśliwy finał poszukiwań

Szczęśliwy finał poszukiwań
Czerwiec 16
16:37 2017

Ponad 60 funkcjonariuszy i ratowników, kamery termowizyjne, pojazdy terenowe i współpraca transgraniczna – poszukiwania zaginionej 52-latki zakończyły się sukcesem.

W poniedziałek 15 maja policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 52-latki z powiatu głubczyckiego. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jej poszukiwania. Jednocześnie powiadomili o tym jednostki ościenne, strażaków, ratowników oraz w ramach współpracy trans granicznej – swoich czeskich kolegów. Całą akcją kierował zespół do spraw poszukiwań głubczyckiej komendy.

Po uzyskaniu kolejnej informacji o możliwym miejscu pobytu 52-latki, policjanci rozpoczęli działania poszukiwawcze w rejonie miejscowości Radynia. W poszukiwaniach uczestniczyło ponad 60 funkcjonariuszy: policjantów, strażaków, strażników leśnych oraz ratowników z grupy poszukiwawczej w Lipkach i Suchym Borze. Funkcjonariusze sprawdzili m.in. dworce, tereny leśne oraz pustostany. Do akcji użyto ponad 20 pojazdów – w tym samochody terenowe i quady, specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy i 5 kamer termowizyjnych.

W piątek 19 maja, tuż przed północą zaginiona została odnaleziona po czeskiej stronie. 52-latkę policjanci znaleźli w jednej z tamtejszych miejscowości. Kobieta została przekazana rodzinie. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, kobieta choruje na zaniki pamięci.

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 120

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...