Prudnik24

„Alek” dostał sześć lat

„Alek” dostał sześć lat
Czerwiec 24
12:02 2017

Jak podaje Radio Opole, głubczycki sąd skazał Aleksandra K. pseudonim „Alek” i czterech jego kompanów na kary od 2,5 roku w zawieszeniu do 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok dla „Alka dotyczy wymuszeń rozbójniczych, handlu narkotykami i gonienie z siekierą w ręce brata po ulicy.

Wspomniany jegomość od lat znany jest głubczyckim śledczym. Nieformalny lider opolskiego półświatka w przeszłości karany  był wielokrotnie. Obecny wyrok to pokłosie trzech czynów mężczyzny.

Według ustaleń śledczych „Alek“ dokonał wymuszenia rozbójniczego na sumę 15 tysięcy zł.

– Groził przestrzeleniem kolan, zabiciem i wywiezieniem do lasu. Jednocześnie okazywał pokrzywdzonemu broń palną i bił go po całym ciele – mówi dla Radia Opole Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego opolskiego sądu.

Drugi zarzut dotyczy handlu narkotykami, a trzeci gonienia brata po głubczyckich ulicach z siekierą w ręce i grożenia mu zabójstwem. Kompani mężczyzny zostali natomiast skazani za działanie wspólnie i w porozumieniu z „Alkiem”, handel narkotykami i – dodatkowo – ich posiadanie.

Choć wyroki są nieprawomocne, to sąd zastosował 6-miesięczny areszt wobec Aleksandra K. Wszyscy oskarżeni w tej sprawie będą też musieli zapłacić grzywny od 15 do 36 tys. zł.

(m)

Za: Radio Opole

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 113

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Dyrektor chyba sam potrzebuje już jednego z 60 łoży. Niech idzie na emeryturę a nie...

Czy rządzenie jednoosobowe , bez dyskusji i zbędnych pytań można nazwać dobrym rządzeniem ? Przepraszam...

Mniejszość nie kładzie kłód pod nogi -jedynie wstrzymała się od głosu. Zapraszam do obejrzenia na...

dobrze rządzi to chcą odwołać tak tylko w Polsce mniejszość rządziła tyle lat i nic...