Prudnik24

„Alek” dostał sześć lat

„Alek” dostał sześć lat
Czerwiec 24
12:02 2017

Jak podaje Radio Opole, głubczycki sąd skazał Aleksandra K. pseudonim „Alek” i czterech jego kompanów na kary od 2,5 roku w zawieszeniu do 6 lat pozbawienia wolności. Wyrok dla „Alka dotyczy wymuszeń rozbójniczych, handlu narkotykami i gonienie z siekierą w ręce brata po ulicy.

Wspomniany jegomość od lat znany jest głubczyckim śledczym. Nieformalny lider opolskiego półświatka w przeszłości karany  był wielokrotnie. Obecny wyrok to pokłosie trzech czynów mężczyzny.

Według ustaleń śledczych „Alek“ dokonał wymuszenia rozbójniczego na sumę 15 tysięcy zł.

– Groził przestrzeleniem kolan, zabiciem i wywiezieniem do lasu. Jednocześnie okazywał pokrzywdzonemu broń palną i bił go po całym ciele – mówi dla Radia Opole Ewa Kosowska-Korniak z biura prasowego opolskiego sądu.

Drugi zarzut dotyczy handlu narkotykami, a trzeci gonienia brata po głubczyckich ulicach z siekierą w ręce i grożenia mu zabójstwem. Kompani mężczyzny zostali natomiast skazani za działanie wspólnie i w porozumieniu z „Alkiem”, handel narkotykami i – dodatkowo – ich posiadanie.

Choć wyroki są nieprawomocne, to sąd zastosował 6-miesięczny areszt wobec Aleksandra K. Wszyscy oskarżeni w tej sprawie będą też musieli zapłacić grzywny od 15 do 36 tys. zł.

(m)

Za: Radio Opole

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....