Prudnik24

Stare obiekty, nowi właściciele

Stare obiekty, nowi właściciele
Czerwiec 24
11:42 2017

Jak podaje portal glucholazyonline.com.pl kilka obiektów na terenie gminy Głuchołazy zmieniło, bądź też może zmienić właścicieli.

 Portal, powołując się na nieoficjalne informacje podał, że firma Bonus-Vitae, której akcjonariuszami są takie duże marki, jak notowana na giełdzie Enel-Med, prowadzi rozmowy z nowym inwestorem, który miałby przejąć teren dawnego basenu (zniszczony podzcas powodzi w 1997 roku) oraz hotelu „Leśna”. Docelowo miałby tam powstać nowy kompleks wypoczynkowy. Jak czytamy w artykule, sprawa wyjaśni się do dwóch miesięcy.

Nowego właściciela ma z kolei głuchołaska bursa. Jak opisuje portal glucholazyonline.com.pl, włoska firma, która dotąd była właścicielem nieruchomości położonej przy ul. Powstańców Sląskich, po długiej grze na zwłokę mającej na celu osiągnięcie maksymalnej ceny sprzedaży w końcu się ugięła i nieruchomość została sprzedana za relatywnie niską cenę polskiej firmie za około pół miliona zł. wraz z działką, na której stoi. W skład nieruchomości wchodzi ponadto czterokondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 2773 m2, łącznik parterowy i równoległy budynek, w którym niegdyś znajdowała się kuchnia, zaplecze, stołówka i kotłownia. Portal nie podaje informacji, jakie plany wobec obiektu mają jego nowi właściciele.

Pewne jest też, że nowego właściciela ma nieczynne schronisko na górze Chrobrego. Do informacji tej dotarła Nowa Trybuna Opolska, która podała, że obiekt zakupił Amerykanin polskiego pochodzenia, Bronisław Łanowski, właściciel firmy w Chicago. Zamierza on odrestaurować schronisko i przywrócić mu dawny blask.

Według glucholazyonline.com.pl ważą się ponadto losy ruiny, która w latach świetności nosiła nazwę FWP Polonia. Informatorzy portalu przekazali, że obiekt nadal stoi na osobę – słup, która „odkupiła” go od firmy, a która zaciągnęła na poczet Polonii kredyt hipoteczny opiewający na 10 milionów. Osobą tą ma być Aneta K. z pomorza, która zresztą nie płaci podatków za nieruchomość. Magistrat złożył tą sprawę w ręce firmy komorniczej z Prudnika. Swoją drogą prokuratura w Prudniku z powództwa Straży Miejskiej i Nadzoru Budowlanego ma prowadzić postępowanie w sprawie zaniedbania i zapuszczenia stanu budynku zagrażające życiu i zdrowiu mieszkańców z przepisów prawa budowlanego.

Fot.: dolny-slask.org.pl

(m)

Za: glucholazyonline.com.pl

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....