Prudnik24

Ruszyły prace na drodze Niemysłowice-Szybowice

Ruszyły prace na drodze Niemysłowice-Szybowice
Lipiec 03
21:07 2017

Powiat Prudnicki przestąpił do realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1612 O relacji Niemysłowice-Szybowice w km 0+0,017,08 do 2+239,18” na którą otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

W finansowaniu zadania udział bierze Gmina Prudnik, która przeznaczyła środki finansowe w wysokości 200 000,00zł

Wykonana zostanie przebudowa drogi na odcinku 2222m poprzez: poszerzenie jezdni do szerokości 5m w terenie zabudowanym oraz 5,5m w terenie niezabudowanym wraz z remontem i wzmocnieniem istniejącej nawierzchni jezdni. Nastąpi uzupełnienie podbudowy drogi oraz ułożenie nawierzchni asfaltowej. W ramach zadania wykonana zostanie budowa chodnika i zjazdów z kostki betonowej, zjazdów z mieszanki asfaltowej oraz kruszyła łamanego, zmodernizowane zostaną przepusty rurowe, nastąpi odmulanie i profilowanie rowów oraz remont kanału deszczowego.

W obecnej chwili powierzchnia jest mocno zdeformowana, posiada liczne ubytki, spękania i nierówności, które stanowią niebezpieczeństwo zarówno w ruchu drogowym, jak i pieszym. Cieszy fakt, iż dzięki dobrze przygotowanym wnioskom udało się pozyskać dofinansowanie na drogę, która wymaga natychmiastowej modernizacji.

Prace mają zakończyć się z początkiem listopada br.

Wartość zadania 1 912 036 zł, wkład Powiatu Prudnickiego 756 018zł, wkład Gminy Prudnik 200 000zł, dofinansowanie z budżetu państwa 965 018zł

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 113

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Czy rządzenie jednoosobowe , bez dyskusji i zbędnych pytań można nazwać dobrym rządzeniem ? Przepraszam...

Mniejszość nie kładzie kłód pod nogi -jedynie wstrzymała się od głosu. Zapraszam do obejrzenia na...

dobrze rządzi to chcą odwołać tak tylko w Polsce mniejszość rządziła tyle lat i nic...

po ustaleniu zwyrodnialca ustawić jako cel na strzelnicy niech strzelają w ten nic nie warty...