Prudnik24

Cudzoziemcy agresywni wobec głuchołazian?

Cudzoziemcy agresywni wobec głuchołazian?
Lipiec 15
19:27 2017

Czy w Głuchołazach pojawili się niezidentyfikowani cudzoziemcy? Wiele na to wskazuje. Jak donosi portal glucholazyonline.com.pl 5 lipca grupa mężczyzn jeździła samochodem po mieście i zaczepiała kobiety.

Do zaczepiania kobiet miało dojść w głuchołaskim zdroju. Mężczyźni o ciemnej karnacji usiłowali wciskać kobietom sztućce i inny asortyment produktów, który mieli przy sobie, a w razie odmowy wyzywali je i zachowywali się agresywnie. Jak relacjonował portalowi czytelnik, na miejscu po pewnym czasie pojawiła się policja, jednak mężczyzn już wówczas nie było. Ich samochód widziany był za to w innych rejonach miasta. Był to Opel Vectra B kombi w białym kolorze o numerach rejestracyjnych o początku WE – reszta znaków była zamazana. „Drogie Panie uważajcie na siebie i dzieci a Panowie bądźcie czujni i trzymajmy się razem” – apelował tego dnia do mieszkańców miasta cytowany przez glucholazyonline.com.pl czytelnik.

Pod artykułem na portalu rozgorzała gorąca dyskusja. Niktórzy z czytelników pisali, że uważają takie informacje za promowanie rasizmu i szezrzenie niechęci do uchodźców. Inni proponowali, aby nieznajomych „na wszeli wypadk pogonić“, ponieważ nie wiadomo kim są i mogą stanowić zagrożenie dla  mieszkańców Głuchołaz. Z wpisu jednego z dyskutantów  można z kolei wnioskować, że tajemniczy mężczyźni to Romowie. „Wczoraj w Głuchołazach widziałem kilku Romów sprzedających w okolicach Rynku komplety sztućców. Nie widziałem aby byli nachalni.“ – komentował czytelnik.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie i na razie nie ujawnia więcej informacji.

(m)

Za: glucholazyonline.com.pl

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

PPS

Fajnie że jest jakiś pomysł na funkcjonowanie szpitala ale czy to dobry kierunek... Zdecydowanie nie!...

Nareszcie coś się dzieje........

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...