Prudnik24

Lem jednak nie mieszkał w Prudniku?

Lem jednak nie mieszkał w Prudniku?
Lipiec 15
18:04 2017

Tak twierdzi osoba reprezentująca oficjalną stronę słynnego pisarza. W maju informowaliśmy na Facebooku, że istnieje prawdopodobieństwo, że Stanisław Lem zamieszkiwał jedną z kamienic przy ul. Piastowskiej.

Legenda taka żyje swoim życiem w Prudniku od wielu lat. Jest co najmniej kilka osób, które powołują się relacje swoich bliskich, zamieszkujących miasto zaraz po wojnie, w 1946 roku, kiedy to właśnie sławny twórca miał przez pół roku zamieszkiwać Prudnik.
– Pamiętam rozmowy sprzed 40 lat. Kiedy mój ojciec zobaczył moją książkę z jego zdjęciem na okładce to mówił, że to krajan i że mieszkał w Prudniku – relacjonuje naszej gazecie Ryszard Kasza, znawca lokalnej historii, wieloletni dziennikarz prudnickiej telewizji kablowej. Na chłodno do sprawy podchodzi natomiast reprezentujący stronę www.lem.pl Wojciech Zemek.

– Obawiam się jednak, że hipoteza, aby Stanisław Lem mieszkał po wojnie w Prudniku, nie znajduje żadnego potwierdzenia w posiadanych przez nas archiwach (ani również we wspomnieniach osób bliskich) – stwierdził podczas wymiany maili z naszą gazetą.

A więc taki to finał legendy? Jesteśmy pewni, że w jakiś sposób nadal będzie ona żyła swoim życiem.

Przypomnijmy: Stanisław Lem (1921 – 2006) to polski pisarz science fiction, filozof i futurolog oraz krytyk, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli nurtu science fiction w Polsce i na świecie.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 118

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....