Prudnik24

Burmistrz Fejdych z absolutorium

Burmistrz Fejdych z absolutorium
Lipiec 16
21:45 2017

Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016.

 Rada Miejska większością głosów, przy 2 głosach „przeciw” podjęła uchwałę w tej sprawie. Wcześniej sprawozdanie przygotowane przez burmistrza pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Zadłużenie gminy za rok 2016 to niemal 30 milionów zł. W dyskusji z radną Alicją Isalską burmistrz tłumaczył, że to efekt sięgnięcia po środki unijne. – Nie ma silnych, jeśli chcemy pozyskać środki zewnętrzne, to musimy wydać swoje – argumentował. I podawał dane, według których jeszcze w 2012 roku zadłużenie wynosiło 36 milionów, a więc jest trend spadający pomimo nowych inwestycji i sięgania po dalsze środki unijne. Szef gminy wskazywał, że pomimo upadku w ostatnich latach dwóch największych zakładów pracy w mieście poziom inwestycji z budżetu (10%) jest i tak duży i wg niego inne gminy w takiej sytuacji mogłyby w ogóle nie inwestować. Za najważniejsze z inwestycji uznał m.in. dokończenie budowy kina Diana, realizację budowy  basenu na Jasionowym Wzgórzu, modernizacja ulicy Tuwima i stworzenie drogi lokalnej w Rudziczce.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....