Prudnik24

Burmistrz Fejdych z absolutorium

Burmistrz Fejdych z absolutorium
Lipiec 16
21:45 2017

Podczas czerwcowej sesji Rady Miasta burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016.

 Rada Miejska większością głosów, przy 2 głosach „przeciw” podjęła uchwałę w tej sprawie. Wcześniej sprawozdanie przygotowane przez burmistrza pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa.

Zadłużenie gminy za rok 2016 to niemal 30 milionów zł. W dyskusji z radną Alicją Isalską burmistrz tłumaczył, że to efekt sięgnięcia po środki unijne. – Nie ma silnych, jeśli chcemy pozyskać środki zewnętrzne, to musimy wydać swoje – argumentował. I podawał dane, według których jeszcze w 2012 roku zadłużenie wynosiło 36 milionów, a więc jest trend spadający pomimo nowych inwestycji i sięgania po dalsze środki unijne. Szef gminy wskazywał, że pomimo upadku w ostatnich latach dwóch największych zakładów pracy w mieście poziom inwestycji z budżetu (10%) jest i tak duży i wg niego inne gminy w takiej sytuacji mogłyby w ogóle nie inwestować. Za najważniejsze z inwestycji uznał m.in. dokończenie budowy kina Diana, realizację budowy  basenu na Jasionowym Wzgórzu, modernizacja ulicy Tuwima i stworzenie drogi lokalnej w Rudziczce.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...