Prudnik24

Są nie tylko w sieci szpitali, ale spełnili wymogi standaryzacji

Są nie tylko w sieci szpitali, ale spełnili wymogi standaryzacji
Lipiec 21
13:34 2017

Mowa o szpitalu w Białej. Sukces to tym większy, że placówka jest najmniejszą lecznicą na opolszczyźnie.

 Bialski szpital znalazł się w finansowanej przez NFZ sieci szpitali. Teraz dodatkowo spełnił wymogi standaryzacji i to grubo przed terminem (ten obowiązuje do końca 2017 roku), co jest trudne dla wielu placówek w Polsce.

– Standaryzacja jest zasługą naszego personelu. Mamy wszystkie standardy osiągnięte. Możemy się rozwijać. Ostatnio było kompleksowe badanie sanepidu i zaakceptowali nas w całości – podsumował na antenie Radia Opole Zdzisław Juszczyk – dyrektor bialskiej lecznicy.

Szpital zaopatrzony jest w 60 łóżek i może pochwalić się pierwszym na opolszczyźnie pododdziałem kardiologicznym niewydolności serca, z którego usług korzystają pacjenci także spoza powiatu a nawet województwa. Placówka powstała w 1985 roku. Do 1953 roku funkcjonował jako szpital powiatowy. W latach 1953-1972 był samodzielnym Szpitalem Rejonowym, od 1972 do 1992 wchodził w skład ZOZ w Prudniku. W latach 1992 r. do 1998 r. funkcjonował dzięki opodatkowaniu się mieszkańców gminy i podlegał UMiG w Białej. Od 1.01.1999 Szpital jest Samodzielnym Publicznym Zakładem należącym do Starostwa Powiatowego w Prudniku.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

1 komentarz

  1. Biała
    Biała Lipiec 21, 14:55

    Dyrektor chyba sam potrzebuje już jednego z 60 łoży. Niech idzie na emeryturę a nie blokuje miejsca młodym lekarzom. No i trochę wyrozumiałości i kultury w podejściu do pacjentów starszych od Pana panie dyrektorze
    Może i wykształcenie jest ale kultury i zrozumienia u pana nie ma. Oby nie trafił pan na równego sobie 😉

    Reply to this comment

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 115

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....

Tak od jakiegoś czasu mieszka się koszmarnie , podobna sytuacja miała miejsce na Morcinka i...

Pewnie sami się boją...