Prudnik24

Są nie tylko w sieci szpitali, ale spełnili wymogi standaryzacji

Są nie tylko w sieci szpitali, ale spełnili wymogi standaryzacji
Lipiec 21
13:34 2017

Mowa o szpitalu w Białej. Sukces to tym większy, że placówka jest najmniejszą lecznicą na opolszczyźnie.

 Bialski szpital znalazł się w finansowanej przez NFZ sieci szpitali. Teraz dodatkowo spełnił wymogi standaryzacji i to grubo przed terminem (ten obowiązuje do końca 2017 roku), co jest trudne dla wielu placówek w Polsce.

– Standaryzacja jest zasługą naszego personelu. Mamy wszystkie standardy osiągnięte. Możemy się rozwijać. Ostatnio było kompleksowe badanie sanepidu i zaakceptowali nas w całości – podsumował na antenie Radia Opole Zdzisław Juszczyk – dyrektor bialskiej lecznicy.

Szpital zaopatrzony jest w 60 łóżek i może pochwalić się pierwszym na opolszczyźnie pododdziałem kardiologicznym niewydolności serca, z którego usług korzystają pacjenci także spoza powiatu a nawet województwa. Placówka powstała w 1985 roku. Do 1953 roku funkcjonował jako szpital powiatowy. W latach 1953-1972 był samodzielnym Szpitalem Rejonowym, od 1972 do 1992 wchodził w skład ZOZ w Prudniku. W latach 1992 r. do 1998 r. funkcjonował dzięki opodatkowaniu się mieszkańców gminy i podlegał UMiG w Białej. Od 1.01.1999 Szpital jest Samodzielnym Publicznym Zakładem należącym do Starostwa Powiatowego w Prudniku.

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...