Prudnik24

Chrobrego: piją, śmiecą i zakłócają porządek

Chrobrego: piją, śmiecą i zakłócają porządek
Sierpień 11
16:17 2017

Czytelniczka prosi o nagłośnienie sprawy. Chodzi o problemy z młodzieżą okupującą chodnik na ulicy Chrobrego w pasie od muzeum do schodków prowadzących na ul. Królowej Jadwigi. – Boimy się wychodzić z domu – tłumaczy mieszkanka.

Wedle relacji problem istnieje już od dłuższego czasu, ale w ostatnim czasie się nasilił.

– Tu są nieustanne „posiedzenia” zakrapiane alkoholem. Wulgaryzmy sypią się „jak z rękawa”, wszyscy lokatorzy boją się odezwać, bo tym młodym ludziom źle z oczu patrzy. Zdarzały się już groźby pod naszym adresem – alarmuje pragnąca zachować anonimowość kobieta. Jak relacjonuje, policja wzywana była w to miejsce już wiele razy, ale bez efektu. – Chcielibyśmy wreszcie wiedzieć, jakie konkretne kroki policja podjęła w tej sprawie. Strach wyjść z domu z dzieckiem. Tak się nie da żyć. – podsumowuje nasza rozmówczyni.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z rzecznikiem policji. Sierż. sztab. Tomasz Kukułka potwierdza, że policja już kilkakrotnie w ostatnim czasie odwiedzała to miejsce.

– Rzeczywiście zbiera się tam młodzież. Potwierdzam, że odnotowaliśmy już zniszczenie mienia, m.in. oberwaną balustradę i wybitą szybę. Robimy, co możemy w tej sytuacji. Wystawiamy mandaty, sprawy kierowane są też do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Policjant wyjaśnia ponadto, że są sytuacje, gdy interwencja nie jest możliwa.

– Czasami otrzymujemy wezwania na zasadzie „przyjedźcie, bo młodzież stoi na chodniku”. Wówczas nie możemy nic zrobić – to wolny kraj i każdy może sobie stać pod kamienicą. Interweniujemy tylko wtedy, jeśli naruszane jest prawo i zakłócany spokój.

Gazeta Prudnik24 – numer 130

Reklama

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook