Prudnik24

Porządkowali tory, był donos

Porządkowali tory, był donos
Sierpień 11
16:05 2017

W lipcu rozpoczęło się oczyszczanie 6-kilometrowego odcinka linii kolejowej w Głubczycach. Celem jest wznowienie ruchu kolejowego. Przy pracach pojawiły się też nieoczekiwane komplikacje. 

Rozmowy z Polskimi Liniami Kolejowymi o wznowieniu ruchu prowadzą władze Głubczyc wspierane przez lokalnych przedsiębiorców. Na razie mowa jest o pociągach towarowych. Płody rolne z powiatu mogłyby być wywożone koleją, a nie, jak obecnie, tirami. Wyprowadzenie ciężkich samochodów z dróg pomogłoby uratować szosy przed zniszczeniem. Pierwszy pociąg miałby przejechać już jesienią.

Prace na torowisku to przede wszystkim wykaszanie traw, zebranie śmieci i oprysk herbicydowy, aby tory powtórnie nie zarosły.

Tymczasem kilka dni temu portal Twoje Głubczyce podał informację, że PKP PLK odział Opole nakazało przerwanie prac. To efekt telefonu mieszkańca, który poinormował o niewłaściwym przeprowadzenie wycinek.  „Z nieoficjalnych ale pewnych źródeł wiemy, że w dniu wczorajszym (wtorek 25 lipca) przyjechali do Głubczyc inspektorzy kolejowi z Prudnika (dziękujemy!) w celu oględzin i sporządzenia odpowiedniego raportu ws wycinki. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.” – czytamy na fanpage’u portalu na Facebooku.

Nadmieńmy, że wiosną oczyszczono 10-kilometrowy odcinek z Boguchwałowa do Baborowa. Pociągi już tam kursują.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 119

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Niby dobre miejsce na taka inwestycje ale z drugiej strony co to za centrum przesiadkowe...

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...