Prudnik24

Wiytryny świecą pustkami, koniec pewnej epoki?

Wiytryny świecą pustkami, koniec pewnej epoki?
Sierpień 12
10:32 2017

Sklep „Jarzynka” kojarzą nie tylko nasi rodzice, ale zapewne dziadkowie i babcie. To charakterystyczne miejsce dla wielu mieszkańców. Tutaj chodziło się kupować jeszcze znane za czasów komuny oranzady w woreczkach, owoce i warzywa. Teraz lokal jest wystawiony na przetarg. Podobnie jak sąsiadujący z nim sklep z ciuchami. Któż z nas nie pamięta słynnego spożywczaka „IZA” na rynku. Masełko, jogurciki, chleb , ciastka, podstawowe produkty można było tam nabyć, a i na lody się wpadało. Teraz lokal też szuka nowego właściciela.

– Kończy się pewna epoka – mówi Zbigniew Augustyn, prezes spółki GTBS. – Proszę zobaczyć co dzieje się na targowisku. Jeszcze osiem lat temu była walka o miejsce, teraz pozostała 30 procent targowisko i najbardziej wytrwali handlujący. Lokal po „Murzynku” czy późniejszym „SASie” ponownie zmienia właściciela. Mówi się, ze powstanie tu apteka, czwarta w Rynku piata w okolicy centrum. Pozostałe lokale należące do gminy wystawione są na przetarg.

– W samym rynku lokale pójdą – ocenia Zbigniew Augustyn. – Gorzej sytuacja wygląda poza centrum. Od dwóch lat stosujemy cenę około 6/7 złotych za metr kwadratowy. To cena w drodze negocjacji. Natomiast w centrum staramy sie otrzymać cenę wywoławczą 10 złotych.

Dr Witold Potwora z WSZiA w Opolu wyjaśnia, ze te zmiany to efekt marketingu marketów oraz coraz bardziej popularnych zakupów przez internet.

 Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 124

Reklama

Reklama

Reklamy

Facebook

Komentarze

Art. 13. 1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz,...

Moje stwierdzenie będzie bardzo przykre ale powodowane własnymi doświadczeniami. Wszystkie sprawy będą umorzone z...

Xyz

Ludzie maja pilnować swoich aut ? A od czego mamy policję !? Czy naprawdę...

kurwa kamere macie! psy!...