Prudnik24

Malują swastyki, dewastują kapliczkę

Malują swastyki, dewastują kapliczkę
Sierpień 14
12:29 2017

Kolejna interwencja Czytelnika. Chodzi o kapliczkę przy ul. Konopnickiej znajdującą się tuż za mostkiem prowadzącym w kierunku dawnego „Mitu”. Ktoś zagiął parol na kapliczkę i ustawicznie ją dewastuje” – informuje nas mieszkaniec tej okolicy.

– W ostatnim czasie na kapliczce wyżywa się jakaś grupa. Kapliczka jest niszczona,malowana czarną farbą w ohydne napisy. Niszczone są też obrazy i figurki, które lądują na pobliskich działkach, bądź wrzucane są do rzeki. – relacjonuje pan Piotr, który część zniszczonych przedmiotów zabrał do domu. To między innymi podziurawiony i pomalowany farbą wizerunek św. Jana Pawła II oraz fragment figurki, na którym widnieje swastyka.

– Może jest możliwość do powrotu zamknięcia całości kratą, jak to było przed remontem? – zastanawia się nasz rozmówca.

Jak przekazał Gazecie Prudnik24 Sierż. sztab. Tomasz Kukułka z biura prasowego prudnickiej policji, dotychczas żadne zgłoszenie dotyczące niszczenia kapliczki nie zostało odnotowane. Na naszą prośbę policja sprawdziła teren, jednak nikogo „podejrzanego” nie odnalazła.

– Wszystkie osoby, które coś wiedzą na ten temat, albo mają zniszczone przedmioty, które mogłyby być dowodem w sprawie, mogą przyjść i zgłosić temat do naszej komendy. Kryminalni podejmą wówczas działania sprawdzające. – informuje Tomasz Kukułka.

(d)

About Author

Redakcja

Redakcja

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....