Prudnik24

Malują swastyki, dewastują kapliczkę

Malują swastyki, dewastują kapliczkę
Sierpień 14
12:29 2017

Kolejna interwencja Czytelnika. Chodzi o kapliczkę przy ul. Konopnickiej znajdującą się tuż za mostkiem prowadzącym w kierunku dawnego „Mitu”. Ktoś zagiął parol na kapliczkę i ustawicznie ją dewastuje” – informuje nas mieszkaniec tej okolicy.

– W ostatnim czasie na kapliczce wyżywa się jakaś grupa. Kapliczka jest niszczona,malowana czarną farbą w ohydne napisy. Niszczone są też obrazy i figurki, które lądują na pobliskich działkach, bądź wrzucane są do rzeki. – relacjonuje pan Piotr, który część zniszczonych przedmiotów zabrał do domu. To między innymi podziurawiony i pomalowany farbą wizerunek św. Jana Pawła II oraz fragment figurki, na którym widnieje swastyka.

– Może jest możliwość do powrotu zamknięcia całości kratą, jak to było przed remontem? – zastanawia się nasz rozmówca.

Jak przekazał Gazecie Prudnik24 Sierż. sztab. Tomasz Kukułka z biura prasowego prudnickiej policji, dotychczas żadne zgłoszenie dotyczące niszczenia kapliczki nie zostało odnotowane. Na naszą prośbę policja sprawdziła teren, jednak nikogo „podejrzanego” nie odnalazła.

– Wszystkie osoby, które coś wiedzą na ten temat, albo mają zniszczone przedmioty, które mogłyby być dowodem w sprawie, mogą przyjść i zgłosić temat do naszej komendy. Kryminalni podejmą wówczas działania sprawdzające. – informuje Tomasz Kukułka.

(d)

Gazeta Prudnik24 – numer 137

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

Reklamy

Facebook