Prudnik24

Będą podwyżki dla ratowników medycznych i pielęgniarek z PCM

Będą podwyżki dla ratowników medycznych i pielęgniarek z PCM
Sierpień 21
14:03 2017

O sprawie poinformowała na konferencji prasowej poseł Katarzyna Czochara.

Podwyżki obejmą pielęgniarzy Stacji Stacji Ratownictwa Medycznego oraz pielęgniarki. To efekt długiego protestu ratowników medycznych, jaki prowadzony był w całej Polsce. Wprowadzone ministerialnym rozporządzeniem podwyżki płac nie obejmowały tej grupy pracowników, ponieważ są oni zatrudnieni na podwykonawstwie, a nie w podmiocie, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

– Ratownictwo medyczne w PCM-ie jest elementem ZOZ-u nyskiego, czyli my nie mamy zawartej z NFZ-tem umowy na ratownictwo i transport medyczny, tylko jako podwykonawca wykonujemu to dla nyskiego ZOZ-u – tłumaczyła obecna na konferencji prezes PCM-u Wiesława Gajewska.

Poseł Katarzyna Czochara sytuację, w której ta grupa zawodowa miałaby pozostać bez podwyżek oceniła jako rażącą niesprawiedliwość. W tej sprawie lobbowała w Ministerstwie Zdrowia, o co zwróćili się do niej ratownicy, jak i pielęgniarki.

– W tej sprawie napisałam do ministra Radziwiłła oraz do opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Ta sprawa została pozytywnie załatwiona. Jest gotowy aneks do umowy i ratownicy z PCM otrzymają podwyżkę – poinformowała parlamentarzystka.

Porozumienie wprowadzi średni wzrost miesięcznego wynagrodzenia o 400 zł. od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 roku.

Obecny na konferencji Robert Bryk dyrektor opolskiego NFZ podkreślał, że łącznie podwyżki dla ratowników medycznych w całym województwie opolskim wyniosły 941 tysięcy zł., a dla pilęgniarek 428 tys. zł.

About Author

Maciej Dobrzański

Maciej Dobrzański

Related Articles

Brak komentarzy

Write a Comment

Gazeta Prudnik24 – numer 117

Reklama

Reklama

Facebook

Komentarze

Prudnik podobnie jak wszystkie miasta cierpi na brak parkingów, ale pierwszy raz słyszę aby parkingi...

KOLEJNA GŁUPOTA !!!!...

oli

Prudnik...minimalizm życiowy...

ewa

Jaka mać taka nać i tyle w temacie....